ارشاد عذرخواهی کرد؛ علیرضا قربانی در اصفهان کنسرت می‌دهد

علیرضا قربانی، خواننده محبوب ایرانیدویچه وله: کنسرت علیرضا قربانی برای سومین بار در اصفهان با مخالفت ستاد "امر به معروف" این شهر در شب اول اجرا لغو شد. در پی اعتراضات شهروندان و رسانه‌ها وزارت ارشاد مجوز را صادر کرد و دو نماینده برای اجرای کنسرت به اصفهان فرستاد.

اندکی پیش از برگزاری کنسرت علیرضا قربانی در شامگاه دوشنبه ۱۴ اسفند (۴ مارس) در اصفهان، ستاد "امر به معروف" این شهر همچون دفعات پیشین، بیانیه‌ای علیه اجرای این کنسرت منتشر کرد و مانع از برگزاری آن شد. در پی آن جمعیت منتظر ورود به سالن کنسرت، قطعه‌ای از یک سروده علیرضا قربانی را خواندند و علیه مسئولان شعارهایی دادند.

علیرضا قاسمی معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری اصفهان در مورد لغو کنسرت گفت: «اجرای صحنه‌ای آقای علیرضا قربانی همه مراحل برای اخذ مجوز نهایی را طی نکرده است بنابراین ایشان هیچ‌گونه اجرایی در اصفهان نخواهد داشت.» یک روز بعد وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی پس از حواشی زیاد لغو کنسرت علیرضا قربانی برای سومین بار در اصفهان، واکنش نشان داد و بر "لزوم اجرای قانون رسمی کشور و تمکین به مجوز صادر شده این وزارتخانه برای کنسرت" تأکید کرد.

به گزارش ایسنا، وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی ظهر امروز سه‌شنبه ۱۵ اسفند (۵ مارس) اعلام کرد که مجوز کنسرت علیرضا قربانی در اختیار تهیه‌کننده‌اش قرار گرفته است.

گفته می‌شود، بر اساس درخواست و گزارش‌ رسانه‌های مختلف داخلی درباره نظارت بر اجرای قانون، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدمحمد هاشمی، قائم مقام وزیر و مهدی سموعی، رئیس مرکز روابط عمومی این وزارتخانه را برای نظارت بر برگزاری مناسب و کامل کنسرت علیرضا قربانی به اصفهان فرستاده است.

به گزارش ایرنا، مهدی سموعی روز گذشته ضمن عذرخواهی "از مردم شریف و هنردوست اصفهان" گفت: «امشب (دوشنبه) این برنامه بخاطر برخی ناهماهنگی‌ها برگزار نشد، در تلاش هستیم برای جبران یک شب به اجرای آقای قربانی اضافه شود.»

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت، اجرای صحنه‌ای موسیقی علیرضا قربانی از فردا شب (سه شنبه) طبق برنامه اجرا خواهد شد.

ستاد "امر به معروف" اصفهان در بیانیه صبح دوشنبه خود گفته بود که "با توجه‌ به نظر علمای اصفهان و احتمال مفسده با نوازنده زن"، این کنسرت باید "بدون نوازنده زن" برگزار شود.

این بیانیه همچنین از "اصرار بی‌جای وزارت ارشاد" انتقاد کرده بود که به گفته این ستاد موجب "حاشیه‌سازی‌هایی" شده است.

این برای سومین بار است که ستاد "امر به معروف" اصفهان مانع برگزاری کنسرت علیرضا قربانی می‌شود.

در استان خراسان رضوی نیز احمد علم‌الهدی، نماینده رهبر جمهوری اسلامی در گذشته بارها به صراحت گفته بود که به‌رغم صدور مجوز وزارت ارشاد، از برگزاری کنسرت‌های موسیقی در مشهد ممانعت خواهد کرد.
+5
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  Shahrokh-86 - تهران، ایران
  کنسرت مجوز دار و لغو‌میکنید بعد از اون ور میگید معین برگرده، باید گل گرفت در اون وزارت ارشادو
  7
  8
  ‌سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.