ثبت رکوردهای تاریخی تازه برای دلار و یورو در بازار تهران؛ دلار ۶۰ هزار و ۸۰۰ تومان

یورونیوز: قیمت آزاد دلار آمریکا در جریان مبادلات ظهر سه‌شنبه ۸۰۰ تومان (۸۰۰۰ ریال) نسبت به نرخ پایانی روز دوشنبه افزایش یافت و تا ۶۰ هزار و ۸۰۰ تومان (۶۰۸۰۰۰ ریال) صعود کرد.

نرخ آزاد دلار رکورد تاریخی پیشین خود را در ۷ اسفند سال گذشته (۲۶ فوریه ۲۰۲۳) و با پیشروی تا ۶۰ هزار و ۱۵۰ تومان ثبت کرد بود، هر چند که تا پایان داد و ستدهای این روز، قیمت دلار تا سطح ۵۸ هزار تومان پایین آمده بود.

نرخ آزاد دلار پیش از حمله ۷ اکتبر (۱۵ مهر) حماس به اسرائیل ۴۹ هزار و ۸۰۰ تومان بود ولی با آغاز جنگ اسرائیل و حماس سیر صعودی به خود گرفت. بدین ترتیب، نرخ آزاد دلار طی ۵ ماهی که از جنگ اسرائیل و حماس می‌گذرد بیش از ۲۱ درصد در مقابل ریال ایران تقویت شده است.
نرخ هر درهم امارات عربی متحده به عنوان تاثیرگذارترین ارز در کشف نرخ مبادله ریال ایران، روز سه‌شنبه تا ۱۶ هزار و ۴۵۰ تومان بالا رفت. با توجه به نرخ تبدیل ۳.۶۷ واحدی درهم در مقابل هر دلار آمریکا، بهای هر دلار آمریکا در بازار تهران ۳.۶۷*۱۶۰۱۰=۶۰۳۷۱ تومان کشف شد.

هر یورو نیز پیش از ظهر سه‌شنبه تا ۶۶ هزار تومان خرید و فروش شد که نرخی بی‌سابقه در بازار تهران به شمار می‌رود.

پول واحد اروپایی پیش از این و در جریان مبادلات ۱۰ بهمن (۳۰ ژانویه) تا ۶۴ هزار و ۵۰۰ تومان صعود کرده بود ولی در پایان مبادلات آن روز تا ۶۳ هزار و ۷۰۰ تومان عقب‌نشینی کرده بود.

همزمانی افزایش ۷ دلاری قیمت هر اونس طلا (۲۱۲۴ دلار) در مبادلات روز سه‌شنبه بازار جهانی با افزایش نرخ آزاد ارز در بازار تهران موجب شد تا هر قطعه تمام سکه طلا موسوم به طرح امام با یک میلیون تومان افزایش قیمت به نرخ بی‌سابقه ۳۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان خرید و فروش شود. هر گرم طلای ۱۸ عیار هم روز سه‌شنبه تا ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان مبادله شد.
+20
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.