پلیس هند کماکان در پی سایر مظنونانِ تجاوز به توریست زن اسپانیایی است

 فرناندا (چپ) که تابعیت اسپانیایی و برزیلی دارد به همراه همسرش، ویسنته، با موتورسیکلت به بیش از ۶۰ کشور جهان سفر کرده استدر پی بازداشت سه مظنون به تجاوز به یک توریست زن اسپانیایی-برزیلی در شرق هند، پلیس این منطقه اعلام کرد که چهار مظنون دیگر را نیز به‌زودی بازداشت خواهد کرد.

به گفته فرناندا و همسرش، ویسنته، هفت مرد جمعه شب گذشته در ایالت جارکند به آنها حمله کرده، ویسنته را مورد ضرب و جرح قرار داده و به فرناندا گروهی تجاوز کردند.

این دو توریست پس از آن که نتوانسته بودند برای اقامت شبانه هتل پیدا کنند در حاشیه بازار شهر چادر زده بودند. پس از آن که این دو توریست که حسابی کاربری با دنبال‌کننده بالا در اینستاگرام دارند از این حمله خبر دادند، پلیس منطقه دومکا در جارکند اعلام کرد سه مرد جوان را به اتهام تجاوز بازداشت کرده و وعده داد که چهار نفر دیگر را نیز به‌زودی پیدا خواهد کرد.

روز دوشنبه، ۱۴ اسفند، ویدئویی از حضور این سه نفر در دادگاه در روز یک‌شنبه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.

همزمان ویدئویی هم منتشر شده که رئیس پلیس منطقه را در حال اهدای یک چک به همسر فرناندا نشان می‌دهد. این مقام پلیس گفته است که این زوج می‌توانند تا ۱۲ هزار دلار غرامت بگیرند.

انتشار این ویدئو در شبکه‌های اجتماعی با واکنش منفی و ابراز انزجار فراوان هندی‌ها مواجه شده که پلیس را به تلاش برای خودنمایی و سرپوش گذاشتن بر جنایت متهم می‌کنند. آمار تجاوز در هند بالاست. بر اساس اطلاعات اداره ملی آمار جنایت، در سال ۲۰۲۲ روزانه به طور متوسط نزدیک به ۹۰ تجاوز به پلیس گزارش شده است.

همزمان به گفته کارشناسان تعداد زیادی از تجاوزها در این کشور به دلیل عدم اطمینان به کار پلیس و همین طور طرز فکر مردم اصلاً گزارش نمی‌شود.

در همین حال، به نوشته خبرگزاری فرانسه، محکومیت متهمان به تجاوز هم به‌ندرت اتفاق می‌افتد، چرا که پرونده‌ها سال‌ها در نظام قضایی فَشَل هند خاک می‌خورند.

این نخستین بار نیست که تجاوز گروهی در هند در صدر اخبار در جهان قرار می‌گیرد.

در سال ۲۰۱۲، تجاوز پنج مرد به یک دانشجوی دختر ۲۳ ساله در یک اتوبوس در پایتخت این کشور پس از ضرب و جرح او که به مرگش منتهی شد، نگاه جهانیان را به خشونت جنسی در جامعه هند متوجه کرد و به هفته‌ها اعتراض در این کشور انجامید
+9
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  هندی بوگندو های فک و فامیل های خمینی ملعون.
  2
  13
  ‌چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.