بهای بیت‌کوین با عبور از مرز ۶۵ هزار دلار، به بالاترین قیمت در دو سال گذشته رسید

 قیمت بیت‌کوین، بزرگترین رمزارز جهان، در سال جاری میلادی ۵۰ درصد رشد داشته استرادیو فردا: قیمت رمز ارز بیت‌کوین به بالاترین میزان خود در دو سال گذشته رسید و رکورد ۶۵ هزار دلار را پشت سر گذاشت.

به گزارش خبرگزاری رویترز، قیمت بیت‌کوین در اوایل روز دوشنبه ۱۴ اسفند در اروپا به ۶۵ هزار و ۵۳۷ دلار رسید. بالاترین نرخ این رمزارز مربوط به نوامبر سال ۲۰۲۱ است که هر بیت‌کوین حدود ۶۹ هزار دلار معامله شد.

قیمت این بزرگترین رمزارز جهان در سال جاری میلادی ۵۰ درصد رشد داشته است و بیشترین افزایش بهای آن ظرف هفته‌های اخیر رقم خورد که ورودی آن به صندوق‌های سرمایه‌گذاری بیت‌کوین در آمریکا افزایش یافت.

معامله بیت‌کوین توسط صندوق‌های سرمایه‌گذاری ایالات متحده در اوایل سال جاری میلادی تصویب شد. این مصوبه راه را برای سرمایه‌گذاران بزرگ جدید باز کرد و به اشتیاق برای خرید این رمزارز دامن زد که موجب بالا رفتن قیمت آن به نزدیکی رکورد سال ۲۰۲۱ شد.

مارکوس تیلن، مسئول بخش ارزشیابی در مرکز تحلیل‌های رمز ارز در سنگاپور، می‌گوید: «از آن‌جا که سرمایه‌گذاران مطمئن هستند قیمت‌ها بالاتر خواهد رفت، این جریان متوقف نخواهد شد».

رویترز می‌گوید ورود خالص این رمزارز به ۱۰ صندوق بزرگ بیت‌کوین ایالات متحده در هفته منتهی به اول مارس به دو میلیارد و ۱۷۰ میلیون دلار رسید که بیش از نیمی از آن وارد «صندوق بیت‌کوین بلک‌راک آی‌شیرز» شده است.

برنت دانلی، معامله‌گر و رئیس شرکت تحلیل «اسپکترا مارکتز»، در این زمینه گفت: «در دنیایی که نزدک (بازار سهام آمریکا) در حال کسب رکوردهای جدید است، رمز ارز عملکرد خوبی خواهد داشت زیرا بیت‌کوین به عنوان یک جایگزین فناوری با نوسانات بالا و نقدشوندگی باقی می‌ماند».

او افزود: «ما به بازار مدل سال ۲۰۲۱ برگشته‌ایم که قیمت همه چیز بالا می‌رود و همه سرگرم هستند»
+2
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.