کشتی‌گیر ایرانی در چند قدمی المپیک پاریس ۲۰۲۴؛ از پناهندگی در ایتالیا تا تمرین و آشپزی

یورونیوز: ایمان مهدوی، کشتی‌گیر در حالی که غذاهای ایرانی را که خودش در خانه‌اش در میلان پخته است، توی بشقاب می‌ریزد، می‌گوید: «اگر مادرم اینجا بود و این چیزها را می‌دید اصلا باورش نمی‌شد.»

ایمان بیش از سه سال است که مادرش را ندیده است، از اکتبر ۲۰۲۰ که از «ترس جانش» از ایران گریخت تا به امروز که خودش را برای شرکت در المپیک پاریس آماده می‌کند، پناهندگی و دوری از خانواده موجب شده تا او دستی بالا زده و خودش آشپزی به سبک ایرانی را تمرین کند. در بین تمرین‌ها سراغ غذایی که آورده می‌رود و آن را گرم می‌کند. کباب و گوجه و برنج زعفرانی در انتظار اوست.
ایمان با پای پیاده از مرز ایران به ترکیه رفت و سپس با پرواز به ایتالیا سفر کرد و در همین کشور نیز درخواست پناهندگی داد.

ایمان مهدوی ماه گذشته ۲۹ ساله شد. او می‌گوید: «وقتی از ترکیه سوار هواپیما شدم، مقصد مشخص نبود و نمی‌دانستم به کجا پرواز می‌کنم، فرانسه یا آلمان یا کشوری دیگر. اما خوشبختانه سرانجام پرواز ما در ایتالیا فرود آمد.»
دستپخت ایمان مهدویایمان احتمالا تابستان امسال به عنوان بخشی از تیم المپیک پناهندگان برای بازی‌های پاریس راهی فرانسه خواهد شد. کمیته بین‌المللی المپیک پاریس ۲۰۲۴ از ارایه بورسیه به ورزشکاران پناهنده خبر داده است.
به طلای المپیک فکر می‌کنمدریافت بورسیه ورزشکاران پناهنده
بورسیه ورزشکاران پناهنده توسط برنامه همبستگی المپیک تامین می‌شود و ورزشکاران برای تمرین و رقابت برای رسیدن به المپیک پاریس ۲۰۲۴ حمایت مالی می‌شوند. در فهرستی که تا کنون اعلام شده نام ایمان مهدوی در میان افرادی است که توانسته‌اند از این بورسیه برخوردار شوند. نفرات برگزیده در این فهرست امید دارند بتوانند برای تیم المپیک پناهندگان المپیک پاریس ۲۰۲۴ انتخاب شوند.
تمرین ایمان مهدویایمان چندی پیش توانست در مسابقات قهرمانی کشور ایتالیا به مدال طلای وزن ۷۹ کیلوگرم دست پیدا کند.
«شانس حضور ایمان در المپیک بالاست»
به گفته رئیس باشگاهی که مهدوی آنجا مشغول تمرین است احتمال حضور مهدوی در المپیک بسیار زیاد است.

جوزپه گاماروتا، رئیس باشگاه لوتا سگیانو می‌گوید: «ایمان به دلایل زیادی شانس بسیار زیادی برای شرکت در المپیک پاریس دارد. اول از همه به این دلیل که او یک ورزشکار رقابتی است و در مسابقات بین‌المللی در بالاترین سطح شرکت کرده است.»
رئیس باشگاه لوتا سگیانومهدوی در حال حاضر از ساعت ۱۱ شب در یک کلوپ شبانه در میلان مشغول تمرین است.

او می‌گوید: «حضور در المپیک رویای هر ورزشکاری است و امیدوارم بتوانم در این رویداد ورزشی خوش‌رنگ‌ترین مدال المپیک را از آن خود کنم.»
بلافاصله متوجه شدیم که او یک ورزشکار فوق‌العاده است
رئیس باشگاه لوتا سگیانو درباره قابلیت‌های ایمان مهدودی می‌گوید: «به‌محض حضور در سالن و در همان نخستین تمریناتش، بلافاصله متوجه شدیم که او یک ورزشکار فوق‌العاده است، او کشتی‌گیری سطح بالا است، چرا که تکنیک و قدرت بدنی فوق‌العاده‌ای از خود نشان می‌دهد.»

ایمان مهدوی به سختی مشغول تمرین است. او نه تنها به دریافت مدل طلای المپیک پاریس فکر می‌کند که در پی آن است تا خودش را برای میدان‌های رقابت بین‌المللی دیگر نیز آماده و روی فرم نگه دارد.
+33
رأی دهید
-5

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.