همزمانی عید نوروز با ماه رمضان؛ فرمانده سپاه به شهرداری‌ها؛ اگر نمی‌توانند به سپاه اطلاع دهند

سواحل مازندرانصدای آمریکا: فرمانده سپاه مازندران مصادف شدن عید نوروز و ماه رمضان در ایران را مورد اشاره قرار داده و گفته است که شهرداری‌ها باید کار فرهنگی کنند و «اگر نمی‌توانند به سپاه اطلاع دهند» چرا که سپاه مازندران می‌تواند برنامه‌های فرهنگی را در سواحل استان اجرا کند.

سیاوش مسلمی همچنین برگزاری کنسرت در مازندران را مشروط به «رعایت همه موارد» مورد نظر سپاه دانسته و گفته که قانون رعایت شود «مشکلی نخواهیم داشت.» این مقام نظامی همچنین برای وزارت «ارشاد» هم دستوراتی داشت و گفت: «در برگزاری کنسرت‌ها نباید از خط قرمزها عبور کرد و این مساله مهم باید مد نظر اداره ارشاد و دریافت کننده مجوز باشد.»

این اظهارات فرمانده سپاه مازندران مبنی بر ایجاد محدودیت در عید نوروز به بهانه ماه رمضان در حالی است که در طرف دیگر معاون گردشگری کشور دهم اسفند ماه از تصویب یک مصوبه در امور «روزه و حجاب» برای نوروز ۱۴۰۳ خبر داده بود.

علی اصغر شالبافیان تاکید کرده بود که این مصوبه در شورای فرهنگ عمومی با حضور نمایندگان ۲۰ دستگاه تصویب شده است.

هرچند هنوز جزییاتی از این مصوبه منتشر نشده است اما تجربه سال‌های گذشته در ماه رمضان نشان می‌دهد که نوروز ۱۴۰۳ برای مردم با محدودیت‌های بی‌شمار اجتماعی از جمله برخورد در سواحل شمال و جنوب کشور همراه خواهد شد. بنا بر تجربه سال‌های گذشته، محدودیت عرضه اقلام خوراکی و غذا در طول روز نیز یکی دیگر از چالش‌های مسافران نوروزی خواهد بود.
+1
رأی دهید
-33

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  سهراب هیچستانی - لاهه، هلند

  پاسخ خیام بزرگ به فرمانده سپاه مازندران که گفت به دلیل همزمانی عید نوروز با ماه رمضان به جای شادی عزاداری کنند /. طبعم به نماز و روزه چون مایل شد/. گفتم که نجات کلی ام حاصل شد/. افسوس که این وضو به بادی بشکست/. و آن « روزه »به یک جرعه می باطل شد.
  3
  43
  دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  فیل دانا - سیدنی ، استرالیا

  هی شهرداری مازندران اگه نمینونی واگذار کن به سپاه پاسداران. چندنا بمب میزنه کار فرهنگی میکنه
  2
  38
  دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.