وزیر دفاع اسرائیل: جنگ غزه بدون نابودی حماس پایان نخواهد یافت

 یوآف گالانت، وزیر دفاع اسرائیل - آرشیوصدای آمریکا: یوآف گالانت، وزیر دفاع اسرائیل، گفت تا زمانی که حماس کاملا از بین نرود، اسرائیل جنگ در نوار غزه را پایان نمی‌دهد.

بر اساس گزارش تایمز اسرائیل، گالانت به گروهی از سربازان اسرائیلی در مرز غزه گفت: «هیچکس نیست که به تروریست‌ها کمک کند، این فقط ما هستیم که تصمیم می‌گیریم که اول چه موردی را حل و فصل کنیم و دوم چه چیزی‌ را.»

او گفت اسرائیل این جنگ را بدون حذف حماس پایان نمی‌دهد.

به گفته گالانت چنین سناریویی وجود نخواهد داشت که در آن جنگ غزه پایان یافته باشد اما حماس حذف نشده باشد.

او گفت: «حماس به عنوان یک سازمان حاکم وجود نخواهد داشت. این کار (حذف حاکمیت حماس) زمان می‌برد.»

اسرائیل پس از حمله ۱۵ مهر حماس به جنوب اسرائیل تهاجم همه‌جانبه‌ای را به غزه آغاز کرد.

اسرائیل می‌گوید حماس نشان داد که تهدیدی علیه موجودیت اسرائیل است و باید آن را از غزه ریشه‌کن کند. روشن نیست که این هدف اسرائیل چه مدت زمان نیاز دارد.

اما عملیات نظامی اسرائیل که با کشته شدن ده‌‌ها هزار نفر در غزه همراه بوده است انتقادات بسیاری را در پی داشته و دولت اسرائیل برای توقف جنگ زیر فشار است.

اسرائیل می‌گوید حماس، گروه مورد حمایت جمهوری اسلامی که در فهرست تروریستی کشورهای مختلف است، طی دهه‌ها کنترل نوار غزه زیرساخت‌های خود را در مراکز غیرنظامی قرار داده و از غیرنظامیان به عنوان سپرانسانی استفاده می‌کند و به همین دلیل تلفات غیرنظامیان بالا است
+18
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  دمت گرم تار و مار کن این تروریست های حماس رو دعای چند میلیونی ایرانی پشت سرته این تروریست ها نابود بشن حداقل چندین هزار نون خور از بیت المال ایرانیان کم میشه
  2
  8
  یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.