صدور حکم «قصاص نفس» برای نامادری «آوا»؛ دختربچه ۴ ساله

 آوا، کودک ۴ ساله‌ای که پس از آزار توسط نامادری به کما رفتصدای آمریکا: ناصر عتباتی، رئیس‌کل دادگستری استان آذربایجان غربی از صدور حکم بدوی «قصاص نفس» نامادری «آوا»، دختربچه ۴ ساله‌ای که آذر ماه سال جاری بر اثر شدت ضربات وارده به سر جان سپرده بود، خبر داد.

به گفته عتباتی این حکم پس از شکایت اولیای دم و طی مراحل قانونی و تحقیقات انجام شده، با توجه به‌دلایل و مدارک موجود، صادر شده است.
آوا و نامادری اوآذر ماه امسال فیلمی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که دوربین‌های مدار بسته حوالی یک خانه آن را ثبت کرده بودند. تصاویر ضبط شده در آن فیلم نشان می‌داد زنی که بعدها مشخص شد «نامادری» کودک است، همزمان که دست دختر بچه کوچکی را گرفته، با عصبانیت او را از بالای پله‌های ایوان به داخل حیاط پرت می‌کند. در این حادثه دختر بچه که بعدتر مشخص شد نامش آوا و ۴ ساله است پس از آنکه با شدت سرش به زمین برخورد کرد از خانه فرار می‌کند.

پس از این حادثه همسایه‌ها با پدر این کودک که گفته شده بود برای کار به یکی از شهرستان‌های اطراف رفته بود تماس می‌گیرند اما آوا بر اثر شدت ضربه‌ای که به سرش وارد شده بود به کما می‌رود و در نهایت جانش را از دست می‌دهد.
آوا، پدر و نامادریشروزنامه «اعتماد» در همان روزها در گزارشی نوشته بود؛ سوم دی ماه جاری «آوا.ق»؛ دختر ۴ چهار ساله اهل شهرستان ارومیه واقع در آذربایجان غربی پس از حدود دو هفته که در بیمارستان «مطهری» بستری بود بر اثر «مرگ مغزی» ناشی از شکنجه نامادریش درگذشت.

یکی از اقوام نزدیک خانواده در مورد این حادثه به «اعتماد» گفته بود: «پدر آوا و همسرش زندگی خوبی داشتند تا اینکه یک روز مادربزرگ آوا به دامادش زنگ می‌زند و می‌گوید همسرت از صبح آراز و آوا را اینجا گذاشته و گفته به بازار می‌رود، اما هنوز به خانه نیامده است. پدر آوا که برای کار به تبریز رفته بود خودش را به ارومیه می‌رساند. آنجا ماجرا را پیگیری می‌کند و متوجه می‌شود که مادر آوا با یک مرد غریبه از مرز سرو به سمت ترکیه فرار کرده است. همین شروع این اتفاق تلخ می‌شود.»

او در ادامه گفته بود: «چهار، پنج ماه بعد از طلاق آنها، پدر آوا مجدد ازدواج می‌کند. زن دوم او به دور از چشم همسرش شروع می‌کند به آزار و اذیت آوا. تا اینکه آن روز آوا را بلند می‌کند و از پله‌ها به پایین پرت می‌کند. نامادری آوا اصلا حواسش به دوربین‌های مداربسته‌ای که پدر آوا در حیاط مشرف به داخل خانه نصب کرده، نبوده است، اما ثبت همین اتفاق توسط دوربین‌ها و اظهارات پزشک معالج آوا دست این زن را رو می‌کند.»
بنا بر گزارش رسانه‌ها، این فیلم به دنبال شکایت پدر آوا از «صدیقه.ق»، همسر دوم خود به دلیل شکنجه فرزندش منتشر شد. ماموران آگاهی نیز در پی تحقیقات به عمل آمده و همچنین اعلام خانواده آوا، نامادری ۲۷ ساله این کودک چهارساله را بازداشت می‌کنند.
+42
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  dannni - سوئد، سوئد

  این چهره کریه نامادری فقط بدرد اعدام می‌خورد از چهره اش جرم و جنایت نمایان است
  0
  34
  یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.