نظام سلامت آلمان خود را آماده درگیری‌های نظامی ممکن می‌کند

کارل لاوترباخ، وزیر بهداشت دولت فدرال آلماندویچه وله: کارل لاوترباخ، وزیر بهداشت دولت فدرال آلمان اعلام کرد که با توجه به ادامه یافتن جنگ روسیه علیه اوکراین، نظام سلامت آلمان قصد دارد خود را برای درگیری‌های نظامی احتمالی در آینده آماده کند.

وزیر بهداشت دولت فدرال آلمان روز شنبه ۲ مارس (۱۲ اسفند) اعلام کرد که "با توجه به ادامه یافتن جنگ روسیه علیه اوکراین و لفاظی‌‌های تند از سوی روسیه، نظام سلامت این کشور قصد دارد خود را برای احتمال افزایش درگیری‌های نظامی در آینده، آماده کند."

کارل لاوترباخ ضمن رد هرگونه ترس و وحشت در این خصوص گفت: «حتی اگر احتمال افزایش درگیری نظامی در آینده بعید باشد، بازهم هیچ کاری نکردن، راه‌حل خوبی به نظر نمی‌رسد.»

لاوترباخ در گفتگو با رسانه‌های آلمان اعلام کرد که "تهیه پیش‌نویس قانون اصلاح نظام سلامت در این خصوص، تابستان ۲۰۲۴ آغاز می‌شود."

لاوترباخ می‌گوید، آلمان در صورت حملات نظامی احتمالی می‌تواند به مرکزی برای مراقبت از مجروحان کشورهای دیگر تبدیل شود.

ائتلاف احزاب تشکیل‌دهنده دولت آلمان در پاندمی کرونا تصمیم گرفت، تجهیز ساختارهای نظام سلامت را برای مقابله با بحران‌های بزرگ بهبود بخشد. لاوترباخ می‌افزاید: «پس از حمله جنایت‌کارانه روسیه به اوکراین این چالش متأسفانه از اهمیت بیش‌تری برخوردار شد.»

وزیر بهداشت آلمان به همین دلیل به خلاء قانونی در این کشور اشاره کرد که باید به آن پرداخت تا برای مقابله با شرایط بحرانی و حتی یک اتحاد نظامی، حتی اگر به نظر بعید هم برسد، آماده شد.

ائتلاف تشکیل‌دهنده دولت آلمان به رهبری اولاف شولتس، صدراعظم این کشور، متشکل از حزب‌های سوسیال دموکرات، سبزها و دموکرات‌های آزاد است که به خاطر رنگ‌های نمادین این تشکل‌ها "ائتلاف چراغ راهنمایی" نام گرفت. این ائتلاف پیش از آغاز رسمی کار و معرفی اعضای کابینه در سپتامبر ۲۰۲۱، برنامه‌های خود برای مقابله با پاندمی کرونا را اعلام کرد.

وزیر بهداشت دولت فدرال آلمان تاکید کرد: «ما باید در صورت گسترش حمله نظامی، شرایط لازم را در خصوص توزیع تعداد مجروحان در کلینیک‌ها، روش‌های انتقال بیماران، ذخیره‌سازی اقلامی دارویی و درمانی و در نهایت نحوه اعزام و توزیع پرسنل پزشکی فراهم کنیم.»
+11
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.