فریبا بلوچ برنده جایزه بین‌المللی زنان شجاع ۲۰۲۴ شد

فریبا بلوچ فعال حقوق زنان در مراسمی که روز جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ با حضور آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه، و جیل بایدن، بانوی اول ایالات متحده، در کاخ سفید برگزار شد، جایزه بین المللی زنان شجاع ۲۰۲۴ را از آن خود کرد.

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: «او با صراحت در مورد حقوق زنان و بحران حقوق بشر در سیستان و بلوچستان که به شدت تحت تأثیر خشونت رژیم، اعدام‌ها و تبعیض‌های سیستماتیک قرار گرفته‌اند، صحبت می‌کند.»

این وزارتخانه با اشاره به فشارهای پیشین نهادهای امنیتی بر خانم بلوچ گفت:‌ “با این حال، خانم بلوچ معتقد است که تنها راه به جلو مقاومت است و او بر فعالیت خود پافشاری می‌کند.”

عامر دادآفرین و محمد ملازهی، پسر و برادر «فریبا بلوچ»، فعال مدنی در خردادماه ۱۴۰۲ توسط نهادها امنیتی جمهوری‌اسلامی بازداشت شدند.

 وزارت خارجه امریکا با اشاره به این دست فشارها امنیتی بر خانم بلوچ افزود:‌ «با این حال، خانم بلوچ معتقد است که تنها راه به جلو مقاومت است و او بر فعالیت خود پافشاری می‌کند.»
+46
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  arian1 - ابادان، ایران
  تنها حکومتی که در تمامی این سالها پشتیبان و حامی حکومت آخوندهای لواط کار و فاسد بوده است همین دولت آمریکا است. در هیچ‌ جنبشی نه تنها از مردم ایران حمایت نکردند که با فرستادن میلیاردها دلار پول حکومت‌ ادم کشان الله پرست را همچنان سرپا نگه داشته اند.
  18
  32
  شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  ضدبشر - گراتس، اتریش
  تبریک به بانوی شجاع
  2
  3
  شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.