نخست وزیر مجارستان: فقط ترامپ می‌تواند جنگ اوکراین را تمام کند

یورونیوز: ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان اعلام کرد که هفته آینده در فلوریدا به دیدار دونالد ترامپ خواهد رفت و بار دیگر تاکید کرد بازگشت احتمالی رئیس جمهور سابق ایالات متحده را «تنها شانس جدی» برای پایان دادن به جنگ در اوکراین می‌داند.

این دیدار در حالی قرار است صورت بگیرد که آقای ترامپ خود را برای رقابت‌های انتخاباتی با جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا آماده می‌کند.

نخست وزیر مجارستان در مجمع دیپلماسی آنتالیا گفت که پیروزی ترامپ در انتخابات تنها شانس جدی برای ایجاد صلح است. در غیر این صورت، جنگ بین اوکراین و روسیه طولانی خواهد بود.

آقای اوربان در ادامه افزود:«بازگشت ترامپ پیش شرط صلح پایدار و سریع در قاره اروپا است».

او همچنین گفت که متقاعد شده است که اگر ترامپ در زمان آغاز جنگ در اوکراین روی کار بود، «اکنون جنگی وجود نداشت».

نخست وزیر مجارستان با اشاره به توافقنامه «ابراهیم» که در زمان ریاست جمهوری آقای ترامپ به امضا رسید و هدف آن عادی سازی روابط بین اسرائیل و کشورهای حاشیه خلیج فارس بود، گفت: «او کاری امیدبخش انجام داد».

او در ادامه افزود که بازگشت ترامپ به کاخ سفید می‌تواند به پایان دادن به درگیری‌ها در غزه نیز کمک کند.

آقای اوربان از سر سخت‌ترین متحدان آقای ترامپ در اتحادیه اروپا است.

آوریل ۲۰۲۳، زمانی که اتهامات مربوط به اولین پرونده قضایی رییس جمهور سابق ایالات متحده مطرح شد، اوربان پیامی در حمایت از ترامپ منتشر کرد و از او خواست که «به مبارزه ادامه دهد».

پیش از آن نیز دونالد ترامپ، اوایل سال ۲۰۲۲ در آستانه رقابت‌های انتخاباتی مجارستان از آقای اوربان حمایت کرد.

آن‌ها پیش از این نیز در آگوست ۲۰۲۲ زمانی که آقای اوربان به ایالات متحده سفر کرد تا در کنفرانس کنش سیاسی محافظه کاران (CPAC) در تگزاس سخنرانی کند در باشگاه گلفی در نیوجرسی با یکدیگر ملاقات کرده بودند.
+37
رأی دهید
-11

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.