حراج آنلاین برای فروش کارتون جنجالی پیامبر اسلام به پایان رسید

 یورونیوز: حراج آنلاین نسخه اصلی یک کارتون دانمارکی که طرحی از پیامبر اسلام را به تصویر کشیده و منجر به شورش‌های خشونت‌آمیز در کشورهای مسلمان شد، روز جمعه به پایان رسید.

این کارتون که در سپتامبر ۲۰۰۵ به همراه ۱۱ طرح دیگر توسط روزنامه محافظه‌کار دانمارکی Jyllands-Posten تحت عنوان «چهره محمد» منتشر شد، پیامبر را با عمامه‌ای به شکل بمب نشان می‌دهد.

این حراجی اعلام کرد که کرت وستگارد، خالق اثر سال‌ها طرح اصلی را به‌صورت خصوصی نگه داشته است و «اکنون برای اولین بار به طور رسمی به فروش گذاشته می‌شود.»

این حراج در ۲۵ فوریه آغاز شد و قرار است ساعت ۴:۰۰ بعد از ظهر به وقت گرینویچ در وبسایت حراجی آنلاین kwicons.com به پایان برسد.

وستگارد از اواسط دهه ۱۹۸۰ به عنوان تصویرگر در این روزنامه کار می‌کرد. او در سال ۲۰۲۱ در سن ۸۶ سالگی و پس از گذراندن بیش از ۱۵ سال تحت حفاظت پلیس در یک مکان مخفی درگذشت.

به گزارش روزنامه برلینگسکه، این کارتون پیش از این یک بار چاپ شده بود و جنجال زیادی به پا نکرده بود.

این طرح‌ها زمانی که توسط روزنامه دانمارکی در سال ۲۰۰۵ منتشر شدند در ابتدا مورد توجه قرار نگرفتند اما پس از دو هفته معترضان علیه آن‌ها در کپنهاگ تظاهرات کردند و سفرای کشورهای اسلامی مستقر در دانمارک به این موضوع اعتراض کردند.

این خشم در فوریه ۲۰۰۶ به خشونت در سراسر جهان اسلام تبدیل شد. مردان مسلح در سال ۲۰۱۵، ۱۲ نفر را در هفته نامه طنز شارلی ابدو در پاریس کشتند. این هفته نامه در سال ۲۰۱۲ کارتون‌ها را تجدید چاپ کرده بود.
+15
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  کیانپور - ونکوور، کانادا
  همه کاربران این وب سایت می دانند که من مخالف ج.اس و آخوندها هستم. ولی نسبت به توهین به باورهایم نمی توانم بی تفاوت باشم. البته اکثر کابران این سایت مانند برخی دیگر ایرانیان ضد اسلام و طرفدار نظام پادشاهی هستند. بنابراین از توهین به باورهای دینی خوشحال می شوند و آن را عین دموکراسی می دانند. این سایت هم اخبار جهت گیری بر ضد مسلمانان را منتشر می کند. پرسش این است که: چرا توهین به عقاید اسلامی و مسلمانان آزاد است ولی کوچکترین انتقادی نسبت به یهودیان و اسراییل و هولوکاست زندان جریمه و محروم شدن از حقوق شهروندی دارد؟
  18
  3
  شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۷:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  عجیبه اگر یکی در کشورهای با اصطلاح دموقراضه بگه در قتل و عام یهودیها غلو کردن ۷ جد طرف با باد میره ولی به مقدسات یک میلیارد نفر توهین اشکالی نداره.درست مثل قتل و عام ۲۳۰۰۰ کودک فلسطینی در ۴ ماه چیزی مهمی نیست ولی ۱۰۰۰ راس اکرایینی که ۸۰ درصدش توسط اتش خودی بوده جنایت نابخشودنی است
  6
  1
  شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.