مجری تلویزیون جمهوری اسلامی نماینده مجلس بریتانیا شد

عبدالستار دوشوکی: در یک اتفاق تعجب برانگیز جورج گالووی سیاستمدار چپ و پیشین بریتانیا در انتخابات میان‌دوره ‌ای شهر "روچدیل" انگلیس به پیروزی دست یافت و بعنوان نماینده حزب رادیکال و چپ کارگران بریتانیا به مجلس عوام بریتانیا راه یافت. جورج گالووی حمایت از غزه را به محور اصلی تبلیغات انتخاباتی خود در این شهر مسلمان نشین تبدیل کرده بود.
 
جورج گالووی که مجری برنامه شبکه پرس تی ‌وی (شبکه انگلیسی زبان جمهوری اسلامی) می باشد با قریب به چهل درصد آرا بعنوان نماینده این شهر انتخاب شد. این انتخابات میان دوره ای بعد از مرگ ناگهانی نماینده حزب کارگر (حزب اصلی مخالف دولت) برگزار شد. کاندید حزب کارگر در این انتخابات که از مردم فلسطین دفاع و علیه اسرائیل سخن گفته بود, توسط حزب کارگر طرد شد. لذا حزب کارگر در این انتخابات هیچ کاندیدی نداشت. جورج گالووی قبلا  نیز نماینده مجلس بوده است. وی علاوه بر کارمند رسمی بودن و مجری گری در تلویزیون انگلیسی زبان جمهوری اسلامی (پرس تی وی), در سالهای اخیر مجری تلویزیون انگلیسی زبان روسیه (Russia Today TV) نیز بوده است. اما بعد از تحریم های شدید و گسترده در سال ٢٠٢٢ میلادی علیه روسیه وی ناچار شد از تلویزیون روسیه کناره گیری کند.

جورج گالووی که اصالتا زاده اسکاتلند است در نطق پیروزی خود به رهبر حزب کارگر و نخست وزیر (رهبر حزب محافظه کار) حمله کرد و گفت: "کی‌ یر استارمر و ریشی سوناک دو روی یک سکه هستند و هر دوی آنها امشب در اینجا در روچدیل یک سیلی خوب و واقعی خوردند". رسانه های جمهوری اسلامی این پیروزی را تحت پوشش گسترده خود قرار داده اند. سی سال پیش (در سال ١٩٩٤) وی بعد از سفر به نوار غزه به دیدار صدام حسین در بغداد رفت و از وی حمایت کرد. علاوه بر صدام حسین, وی از خامنه ای و بشار اسد و چاوز نیز حمایت و تمجید کرده است. ظاهرا وی توانسته بود مسلمانان شهر "روچدیل" انگلیس را به طرز بی سابقه ای بسیج کند که حضور حداکثری در انتخابات داشتند. در حالی که بقیه مردم نسبت به این انتخابات بی تفاوت بودند.
+15
رأی دهید
-125

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک

  بای بای انگلیس ، انگلیس هم به فنا رفت
  11
  98
  جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  سهراب هیچستانی - لاهه، هلند

  جورج گالووی هم از آن جپ هایی است که در جنگ جهانی دوم می گفت هیتلر نایب امام زمان است و ماموریت دارد همه دنیا را فتح کند و به حضرت تحویل دهد. علامتی هم در بازوی راست خود دارد که این را ثابت می کند. حالا هم به بیضه آخوندها چسبیده اند. این چپ های خایه مال اروپایی فقط عبا و عمامه ندارند محتوا همان آخوند متعفن هستند.
  11
  85
  جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه

  خبر عجیبی نبود قبلاً مانند ملاها نماینده انگلیس در رسانه ملی انگلیسی ایران بود حال شده نماینده مجلس خود انگلیس ! اگر رییسی و رهبرش را هم زمانی بعنوان انتر و لوطی در کاخ باکینگهام دیدید اصلاً تعجب معجب نفرمایید که نطفه این پفیوزها را همانجا بسته اند.
  4
  60
  جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  آدم عقب افتاده در همه جای دنیا پیدا میشود
  4
  59
  جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  بقولی هیچ گربه ای محض رضای خدا موش نمیگیره و در حقیقت بی مایه فطیره ، سبیل این پفیوز هم یقیناً توسط رژیم مفعول و دیگر دیکتاتورهای حکومتی چرب شده !
  7
  50
  جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Hassan1479 - تهران، ایران

  انگلیس در جهت منافع خودش صد ها سال باعث و بانی شیوع ادیان مختلف در سطح کره زمین بوده است ، امیدوارم عوارض اسلامیش دامنگیر خودش شود .
  27
  60
  جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران

  خودفروختگی مغزی به تمام معنا، تاریخ انقضاء این شخص هم خواهد رسید. انگلیس سیاست کثیفی دارد به هیچ وجه فکرتان منحرف نشود، این امکان رو‌همیشه جایز بدونید که اگر پوتین و یا حتی خامنه ای یا کیم جونگ اون نماینده مجلس عوام‌بریتاتیا شدند هیچ شک نکنید، انگلیس برای پیشبرد اهداف خود به هر کاری تن میدهد.
  22
  46
  جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  Arya man - لندن، انگلستان
  مفتی نمیومده تو پرس تی وی که برای دو ساعت ۶۰ هزار پوند میگرفته. این انگل فقط جایی زر ز. رر میکنه که پول مفت توش باشه
  0
  12
  جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  agha_ehsan - تهران، ایران
  کل سیستم آخوندی تولید انگلیسه و برادر اسراییل . همونطور که اسراییل نذاشت عراق برادرش رو از پا دربیاره و در عوض جمهوری اسلامی هم مخصوصا از زمان احمدی نژاد صباغیان یهودی الاصل و یاران یهودیش ، فقط کاری کرده که کل دنیا همیشه عاشق اسراییل باشن . الانم که جمهوری اسلامی مراقبه مبادا لبنانی ها زیر بمباران بخوان تلافی کنن و ضرری به اسراییل بزنن و افسار حسن و حزب الله رو بدجوری کشیده و سفت چسبیده که گردن حسن قفل شده و داره میشکنه
  0
  10
  جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  antifascism - تهران، ایران
  بارها گفتم اکثر ایرانیهایی که در بدنه های حکومتی و اداری خارج فعالن به حکومت ایران وصلن چون این حکومت فاشیست فارسیسم دست نشانده و مجری اوامر غرب و امریکاس
  1
  7
  جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.