درخواست شاهزاده هری برای محافظت بیشتر؛ القاعده پسر پادشاه بریتانیا را تهدید به مرگ کرد

شاهزاده هری در جریان ماموریت نظامی در قندهارایندیپندنت فارسی: براساس اسناد دادگاه بریتانیا که روزنامه «د سن» جزئیات آن را منتشر کرد، شاهزاده هری، پس از آنکه از کشتن ۲۵ نفر از اعضای طالبان در کتاب خاطراتش پرده برداشت، در مورد امنیت خود ابراز نگرانی کرد. این اسناد نشان می‌دهد که القاعده شاهزاده هری را به مرگ تهدید کرده است.

تلاش‌های شاهزاده هری برای دریافت حمایت مالی بیشتر به منظور تامین امنیتش، روز چهارشنبه ۹ اسفند (۲۸ فوریه)، شکست خورد. هری ادعا کرده بود که «نسبت به پرنسس دایانا در معرض خطر بیشتری قرار دارد و نسبت به سایر اعضای خانواده سلطنتی با او کمتر به شکل مطلوب رفتار شده است». هری گفت که اگر بدون تدابیر امنیت بیشتر به بریتانیا سفر کند، خانواده‌اش در معرض خطر قرار می‌گیرد.

نگرانی‌ در مورد امنیت شاهزاده هری پس از آن مطرح شد که او در کتاب خود که در تابستان ۲۰۲۳ منتشر شد گفت که ۲۵ عضو طالبان را هنگامی که هلیکوپتر تهاجمی آپاچی را خلبانی می‌کرد، کشته است. شاهزاده هری که در این کتاب جزئیات ماموریت نظامی خود در افغانستان را نقل کرده است، اعضای طالبان را به «مهره‌های شطرنج» تشبیه کرده و نوشته که آن‌ها را پیش از آنکه آدم‌های خوب را بکشند حذف کرده است. شاهزاده هری در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ در چارچوب ماموریت نظامی بریتانیا در افغانستان خدمت کرد و بیشترین فعالیت نظامی خود را در جنوب افغانستان انجام داد.

اسناد دادگاه بریتانیا که به تازگی علنی شده است، نشان می‌دهد که القاعده، شاهزاده هری را به‌دلیل کشتن اعضای طالبان در سال ۲۰۱۲، تهدید به مرگ کرده است. در این اسناد آمده است: «با توجه به مسائل مختلف، از جمله اینکه او پسر پادشاه چارلز سوم، برادر شاهزاده ولز است و القاعده اخیرا مسئله به قتل رساندن او را مطرح کرده است.»

در سال ۲۰۱۲ و پس از افشا شدن حضور شاهزاده هری در صفوف نیروهای بریتانیا در هلمند، اعضای القاعده، با انتشار فیلمی در اینترنت، او را تهدید به مرگ کردند. پس از آن، ارتش بریتانیا تصمیم گرفت شاهزاده هری را برای مدتی از افغانستان خارج کند. هرچند هنوز جزئیات تهدید شاهزاده هری از طرف القاعده روشن نیست، اما این مسئله باعث شده است تا هری تقاضای تدابیر امنیتی بیشتری کند. اظهارات هری در کتاب خاطراتش در مورد به قتل رساندن ۲۵ عضو طالبان در افغانستان، واکنش‌های شدیدی درپی داشت. سخنگویان و مقام‌های طالبان ضمن محکوم کردن این اظهارات، اقدام هری را نمونه‌ای از «کشتن بدون دلیل» افغان‌ها به دست نیروهای خارجی خواندند.

انس حقانی، عضو ارشد شبکه حقانی، خواستار به محاکمه کشاندن شاهزاده هری به‌دلیل ادعای قتل ۲۵ عضو طالبان شد و این عملکرد او را خلاف ارزش‌های حقوق بشری خواند. در همین حال، برخی نظامیان بازنشسته بریتانیایی نیز از اظهارات شاهزاده هری در مورد کشتن اعضای طالبان انتقاد کردند و گفتند این اظهارات ممکن است باعث ایجاد تهدید برای اعضای نهادهای امنیتی بریتانیا شود.
+4
رأی دهید
-29

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  این توله انگلیسی در کتابش ننوشته چند راس پدر داره.این هم شده سرخر سلامی طپاه
  18
  13
  جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  GORG AMERICAN - واشنگتن دی سی، ایالات متحده امریکا
  اینا تبلیغاته.پدر این پسره دو مرتبه از برادرای اسامه بن لادن پول چمدونی دریافت کرده بود و وقتی رسانه ای شد خودش گفت کمک به سازمان خیریه بوده.دو تا یک میلیون پوند.انگلیس با هیچ تروریستی تو دنیا مشکل نداره
  0
  5
  جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  GORG AMERICAN - واشنگتن دی سی، ایالات متحده امریکا
  پدر این پسره. کدوم یکیشون .مامان جونش در خاطراتش از پدرهای بیشماری اسم برده بود!
  0
  0
  شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  GORG AMERICAN - واشنگتن دی سی، ایالات متحده امریکا
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  شبی که میرفت پاریس با اون یارو مصریه که دیگه هم برنگشت رو یادته؟؟؟یکی قبل اون.همون آشغالی که الان گوی و عصا دستشه و تو ۱۶ کشور(مشترک المنافع)داره به ریش دمکراسی و آرای مردم میخنده.همون پادشاهی که بچه ی یه فراری از یونانه و به جزیره ی بند انگشتی ورشکسته بریتانیا حکومت میکنهقبول داری باید برای دمکراسی خون گریه کرد که کشوری مثل کانادا که خودشو از پیشتازان دمکراسی جهانی میدونه و دولتمردان با رای مستقیم مردم انتخاب میشه با یه نامه ی این آشغال پارلمانشون منحل میشه و همه ی آرا مردم به سخره گرفته میشه
  0
  0
  شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  ابن ملجم(ع) - مونیخ، آلمان
  GORG AMERICAN - واشنگتن دی سی، ایالات متحده امریکا
  رفیق قانون حاکم در غرب قانون دموقراضه آست نه دموکراسی. اگر کتاب اصول دموقراضه را خوانده باشید منظورم را متوجه میشید. یوی از دلایل دشمنی اینها با پوتین همین اصول دموقراضه است که با ب ۵۲ و موشک کروز و مهمات الوده به اورانیوم له کشورهای دیگر صادر می‌کنند. ابوغریب و بگرام و گوآنتانامو نشان دهنده دموکراسی این‌هاست. یک روزنامه‌نگار جاسوس انریکایی در روسیه بازداشت میشه تمام غرب علیه روسها جبهه میگرن ای قانون آزادی مطبوعات اقای آسانژ چند سال وبرای چی در مهد دمکراسی زندان است؟
  0
  0
  یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  GORG AMERICAN - واشنگتن دی سی، ایالات متحده امریکا
  ابن ملجم(ع) - مونیخ، آلمان
  ولی اینا اروپایی هستن.امریکا و کانادا از اینا جداس
  0
  0
  یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.