شورای تجاری روسیه و ایران: مسکو تهران را مجهز به فناوری استخراج نفت و گاز می‌کند

العربیه: لئونید لوزچکو، رئیس شورای تجاری روسیه و ایران در اتاق بازرگانی و صنایع روسیه اعلام کرد که مسکو، تهران را مجهز به فناوری استخراج نفت و گاز در مناطقی می‌کند که امکان استخراج سخت است.

به گزارش خبرگزاری «شانا» لوزچکو گفت: «در حال انتقال فناوری به ایران برای استخراج در مناطق سخت‌گذر هستیم که امکان استخراج سخت است، همچنین ما نیز از خدمات فنی و مهندسی شرکت‌های ایرانی در روسیه بهره‌مند شده‌ایم.»

وی با اشاره به اینکه بیش از 2500 شرکت فناوری روسی تجربه قبلی همکاری با ایران را دارند، تصریح کرد: «تکمیل خط راه‌آهن رشت – آستارا، کریدور بین‌المللی ترانزیتی شمال – جنوب را فراهم می‌کند و باعث افزایش حجم تبادل تجاری در این کریدور می‌شود.»

تهران در 28 فوریه 2024 میزبان نشست کمیته مشترک روسیه و ایران برای همکاری تجاری و اقتصادی به ریاست الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه و جواد اوجی، وزیر نفت ایران بود.

نواک گفت، دو طرف تعدادی از اسناد همکاری از جمله پروتکل اصلاح نقشه راه همکاری علمی و فنی در صنایع نفت و گاز را امضا کردند.

شرکت روسی ترانس‌نفت و وزارت نفت ایران، یادداشت تفاهم همکاری فناوری و اجرای پروژه‌های مشترک در زمینه همکاری در زمینه نگهداری و تعمیر خطوط لوله اصلی، اکتشاف چاه‌های نفت و توسعه مشترک امضا کردند.
+2
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۵
  romano - تهران، ایران
  روسیه به علت منافع متقابل (نه مشابه) با ایران در تاریخ هیچ وقت شریک ایران نبوده و نخواهد بود. هر دو یک محصول بنام انرژی دارند هر دو در قفقاز و دریای کاسپین صاحب منفعت هستند که باعث تضعیف دیگری میشود بنابراین دو قدرت در تقابل خواهند بود. بهترین شکل روسیه، روسیه ضعیف است که برای غرب شاخ و شانه میکشد و این وزنه سیاسی ایران را چه با این رژیم چه با هر رژیم دیگر سنگینتر خواهد کرد. روسها شراکت را نمیفهمند چون همیشه یک ملت منزوی مانند پشتونها بوده‌اند و دارای پارانوید شک و ترس نسبت به غرب و شرق هستند.
  0
  3
  جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.