با میکرولینو آشنا شوید؛ آی‌پد دنیای خودرو، چیزی بین موتورسیکلت و اتومبیل

یورونیوز: الیور اوبوتر، مدیر ارشد شرکت میکرولینو می‌گوید: «می‌خواستیم یک محصول جدید به بازار بیاوریم. این خودرو چیزی شبیه آی‌پد است. آی‌پد یک گوشی هوشمند نیست، لپ‌تاپ نیست، چیزی در میانه است.»

نمایشگاه ژنو ۲۰۲۴ محل عرضه خودروهای الکتریکی بسیاری از شرکت‌‌های تولید خودروی جهان است. در این میان برخی کشورها از جمله سوئیس به دنبال ارایه ابتکاری تازه در این بازار با نانو-خودروها یا به گفته خودشان خودروهای «آی‌پدی» وارد رقابت شده‌اند.
نمونه‌اش شرکت سوئیسی که از «میکرولینو»، مدل جدید سبک و کوچک خود با حداکثر سرعت ۴۵ کیلومتر در ساعت و برد ۱۷۷ کیلومتر در ژنو رونمایی کرد.

این خودروی بسیار کوچک دارای یک نیمکت- صندلی است که فضایی را برای دو سرنشین فراهم می‌کند و به صندوق عقب مجهز است. در صندوق عقب این نانو-خودرو یک چمدان بزرگ و دو چمدان به اندازه کابین جای می‌گیرد.
الیور اوبوتر، مدیر ارشد شرکت میکرولینوالیور اوبوتر، مدیر ارشد شرکت میکرولینو می‌گوید: «می‌خواستیم یک محصول جدید به بازار بیاوریم. این خودرو چیزی شبیه آی‌پد است. آی‌پد یک گوشی هوشمند نیست، لپ‌تاپ نیست، چیزی در میانه است.»

او می‌افزاید: «یک میکرولینو مانند یک آی‌پد است، چیزی بین یک موتورسیکلت و یک خودرو. آنچه برای سفرهای روزمره به کار مردم می‌آید.»
یک میکرولینو مانند یک آی‌پد استشرکت‌های مختلف با توجه به مسایل محیط زیستی مطرح شده در جهان امروز به دنبال این هستند تا هر کدام با ارایه محصولی جدید وارد کارزار رقابت شوند.

نانو-ماشین سایلنس Silence S04 از دیگر خودروهای ریزنقشی بود که در این نمایشگاه عرضه شد. این خوردو می‌تواند دو باطری قابل جابه‌جایی را حمل کند، برد الکتریکی آن نیز تقریبا ۱۵۰ کیلومتر است.
نانو-ماشین سایلنس Silence S04سازندگان و طراحان این خودرو نیز به دنبال ارایه راهکاری برای حمل و نقل و پارک آسان و در نهایت تولید کمترین میزان آلودگی بوده‌اند.

نمایشگاه بین‌المللی خودرو ژنو از ۲۷ فوریه تا سوم مارس در مرکز همایش پالکسپو ژنو به روی عموم باز است.
+3
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.