سکوت عجیب نهادهای اطلاعاتی جمهوری اسلامی درباره ناپدید شدن فرزند ۱۳ساله دو فعال مدنی

 آخرین تصویر ثبت شده از آیدا مراد بهروزی و هستی محمدحسینی، دو نوجوان گم‌شده در قزوینصدای آمریکا: بر اساس تازه‌ترین اطلاعات رسیده به صدای آمریکا، خانواده‌های آیدا مراد بهروزی و هستی محمدحسینی که یک ماه قبل در راه رفتن به مدرسه ناپدید شده‌اند، همچنان در بی‌خبری به سر می‌برند و نهادهای مسئول می‌گویند کاری از آنها ساخته نیست.

بنا بر ویدئوی ثبت شده در یک دوربین مداربسته که به طور اختصاصی در اختیار صدای آمریکا قرار گرفته، آیدا مراد بهروزی، و هم‌کلاسی‌اش هستی محمدحسینی، دو دانش‌آموز ۱۳ ساله، آخرین بار که ۱۱ بهمن حین رفتن به مدرسه دیده شده‌اند.

آیدا مراد بهروزی، فرزند ۱۳ ساله دو فعال مدنی در قزوین، یعنی محمدرضا مرادبهروزی و سوری چگینی بابایی، در حالی که مادرش به دلیل مخالفت با حجاب اجباری و حمایت از دادخواهان در زندان به سر می‌برد و پدرش نیز برای فعالیت مدنی با پرونده باز مواجه بود، به همراه همکلاسی‌اش در راه رفتن به مدرسه ناپدید شد.

یک منبع مطلع روز پنج‌شنبه ۱۰ اسفند به صدای آمریکا گفته است که از آن زمان، با وجود مراجعه مکرر خانواده‌های این دو نوجوان به مراجع قضایی و نیروی انتظامی، هنوز ردی از این دو کودک پیدا نشده و مقامات «هیچ اقدامی انجام نداده‌اند» و گفته‌اند که کاری از آنها ساخته نیست.

به گفته این فرد نزدیک به خانواده آیدا مرادبهروزی، نهادهای اطلاعاتی جمهوری اسلامی «ادعای آن را دارند که مخالفان رژیم را حتی در آسمان‌ها همچون عبدالمالک ریگی شناسایی و بازداشت می‌کنیم، اما اکنون بعد از گذشت یک ماه از پیدا کردن دو دانش‌آموز دختر که تمامی اطلاعات آنها را در اختیار دارند ابراز عجز و ناتوانی می‌کنند.»

بر اساس ویدئوی ثبت شده دوربین مداربسته، آخرین بار این دو نوجوان در ساعت ۱۲:۴۶ دقیقه یازدهم بهمن با لباس مدرسه در حال عبور از خیابان دیده شده‌اند.

هفته گذشته نیز یک منبع آگاه به صدای آمریکا گفته بود مقامات قضایی سوری بابایی چگینی و محمدرضا مرادبهروزی را تهدید کرده‌اند که «با کوچک‌ترین فعالیتی مجددا بازداشت خواهید شد.»
+29
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  گور دجال زار می بینم - نیده، ترکیه

  حکومتی که کارش به اینجا رسیده، فاتحه اش خوانده است.
  3
  36
  جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۰:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران

  حکومت بچه کش
  8
  33
  جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۰:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.