آیا سکس خوب راز زندگی مشترک پایدار و طولانی است؟

در طول رابطه جنسی هورمون‌هایی مانند اکسی‌توسین ترشح می‌کند که خلق و خوی شما را بهبود می‌بخشددویچه وله: به گزارش رویترز، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در بخشی از کتابی که به زودی درباره بانوی اول آمریکا "جیل بایدن" منتشر خواهد شد، با لحنی شوخ به دستیارانش گفته است کلید یک زندگی مشترک طولانی و پایدار و شاد "سکس خوب" است.

به نقل از این کتاب که "زن آمریکایی؛ دگردیسی بانوی اول معاصر از هیلاری کلینتون به جیل بایدن" نام دارد، جو بایدن در سال ۲۰۰۴ به گروهی از هوادارانش گفته که "علاقه چندانی به نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ندارد و ترجیح می‌دهد در خانه باشد و در حالی که فرزندانش خواب هستند، با همسرش عشقبازی کند."

بر اساس یافته‌های محققان که در گزارشی در نشریه پزشکی مدیکال‌نیوز تودی در سال ۲۰۱۷ منتشر شد، رابطه جنسی پیوند همسران را در دوره‌های بین فعالیت جنسی تقویت می‌کند و این باعث افزایش رضایت از رابطه در درازمدت می‌شود.

محققان این نظریه، ۲۱۴ زوج را که به تازگی ازدواج کرده بودند مورد مطالعه قرار دادند و دریافتند که رضایت جنسی نه تنها در همان روز برقراری ارتباط جنسی محقق می‌شود، بلکه این احساس به مدت ۲ روز ادامه خواهد داشت.

از نظر فیزیکی رابطه جنسی خوب و سالم از جمله به کاهش افسردگی و اضطراب، کنترل فشار خون، بهبود سلامت قلب، کاهش خطر بیماری‌های قلبی، بهبود سیستم ایمنی بدن، کاهش دردهای مزمن و بهبود کیفیت خواب کمک می‌کند.

بخشی از این اثرات مثبت به این دلیل اتفاق می‌افتد که بدن شما در طول رابطه جنسی هورمون‌هایی مانند اکسی‌توسین ترشح می‌کند که خلق و خوی شما را بهبود می‌بخشد.

با این حال، مطالعات نشان می‌دهد رابطه جنسی عاشقانه، مزایای فیزیکی و عاطفی بیشتری را به همراه دارد.
+8
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.