اسرائیل مجددا به شبه‌نظامیان ایران و حزب‌الله در حومه دمشق حمله کرد

العربیه: در ادامه تنش‌های منطقه‌ای که از آغاز جنگ میان اسرائیل و حماس در غزه تاکنون ادامه یافته است، رسانه‌های سوریه شامگاه چهارشنبه نهم اسفند از حمله اسرائیل به مناطقی در حومه دمشق، پایتخت این کشور، خبر دادند.

خبرگزاری رسمی سوریه «سانا» شامگاه چهارشنبه نهم اسفند از واکنش سامانه‌های پدافند هوایی این کشور به «اهداف متخاصم» در آسمان اطراف پایتخت و شنیده شدن صدای انفجارهایی در منطقه «سیده زینب» در حومه دمشق خبر داد.

تلویزیون رسمی سوریه در این‌باره اعلام کرد:« پدافند هوایی کشورمان به تجاوز اسرائیل به اطراف دمشق پاسخ داده و اغلب موشک‌های آن را سرنگون کرد».

خبرنگار «فرانس پرس» نیز به شنیده شدن صدای وقوع انفجارهایی و به‌دنبال آن به صدا درآمدن آژیر‌های آمبولانس‌ها در حومه دمشق اشاره کرد.

از سویی دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش داد که حملات موشکی اسرائیل پایگاه‌های محل استقرار شبه‌نظامیان ایران و حزب‌الله در منطقه «سیده زینب» و «بساتین ببیلا» در حومه دمشق را هدف قرار داد.

این دیدبان سوریه با اشاره به شنیده شدن صدای 4 انفجار شدید در حومه دمشق خبر داد که تعدادی از شبه‌نظامیان ایران در حمله اسرائیل به حومه دمشق کشته و زخمی شدند.
کشته شدن چند افسر ایرانی
در همین راستا منابع «العربیه» از جمله به کشته شدن چند افسر ایرانی در حمله اسرائیل به تجمع شبه‌نظامیان وابسته به ایران و حزب‌الله در اردوگاه «هیثم سلیمان» در اطراف شهرک «بساتین ببیلا» و منطقه «سیده زینب» در حومه دمشق خبر دادند.

همزمان با آن رسانه‌های ایرانی از جمله خبرگزاری «تسنیم» وابسته به سپاه پاسداران ایران شامگاه چهارشنبه صحنه‌هایی اولیه از آثار و آتش‌سوزی ناشی از حملات اسرائیل به پایگاه‌های شبه‌نظامیان ایران در «سیده زینب» و «بساتین ببیلا» در حومه دمشق، منتشر کردند.

از آغاز جنگ داخلی سوریه در سال 2011 تاکنون اسرا‌ئیل صدها حمله هوایی علیه اهدافی در خاک همسایه شمالی خود انجام داده و طی آن در درجه اول نیروهای وابسته به ایران از جمله حزب‌الله لبنان و نیروهای ارتش سوریه را هدف قرار داده است.

در پنج ماه اخیر و از ابتدای آغاز جنگ میان اسرائیل و حماس در غزه چنین حملاتی از سوی اسرائیل علیه اهداف ایرانی در سوریه تشدید شده است.

اسرائیل به‌ندرت درباره چنین حملاتی اظهارنظر می‌کند اما بارها تاکید کرده که اجازه تحکیم حضور نظامی ایران در سوریه را نخواهد داد.
+36
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  vg2000 - اسلو، نروژ
  من که حال می‌کنم این سپاهیا رو مثل سگ می‌کشه حکومت ایران اصلاً صداشم در نمیاره از ترسش برید انتقام سختو از زیر لحاف بگیرید
  0
  11
  ‌پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۶:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  اسرائیل اگر اسرائیل باشد و محافظت از جان و مال مردمش برایش مهم باشد, نمی گذارند حضور نیروهای نظام اخوندی چه اشکارا و چه مخفی در کشورهای سوریه و عراق و لبنان بماند. ان فجایعی که در 7 اکتبر 2023 بر سر اسرائیل اوردن فاجعه ای کوچک نبود , واکنش اسرائیل بر علیه دولت و احزابی که در جنایت 7 اکتبر شراکت داشتن نه تمام و کم باشد؛ دست اسرائیل ستیزان را برای هر فاجعه دیگری در اینده باز خواهد گذاشت! پس اسرائیل هرچه در توان دارد باید بر علیه یهود ستیزان انجام دهد تا دیگر دولت و احزابی ابدا" به این فکر نکنند که به جان و مال یهودیان تعرضی کنن!
  0
  11
  ‌پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۷:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.