بازداشت یک زن «مخالف رأی‌دادن» در «تریبون آزاد انتخابات» در چهارراه ولیعصر تهران

 پیش از این رسانه‌های نزدیک به جمهوری اسلامی از برگزاری «تریبون آزاد دانشجویی» توسط بسیج دانشجویی چند دانشگاه در تهران خبر داده بودندرادیو فردا مطلع شده یک زن جوان مخالف شرکت در انتخابات در جریان برگزاری «تریبون آزاد» در چهارراه ولیعصر توسط مأموران امنیتی بازداشت شده است.

شاهدان عینی به رادیو فردا گفته‌اند که عصر سه‌شنبه، هشتم اسفندماه، یک دختر «بیست و چندساله» در برابر دوربین صدا و سیما در این مراسم با درآوردن روسری و لباس بالاتنه خود فریاد زده است: «رأی بی‌رأی، ما رأی نمی‌دهیم.»

یک فرد دست‌فروش که شاهد ماجرا بوده در این زمینه گفت: «دختر روسری و لباسش را بالای سرش می‌چرخاند که چندین مأمور روی سر او ریختند و او را بردند.»

یکی از شاهدین عینی نیز در این زمینه گفت که دو مأمور زن، چادرهای خود را روی زن جوان انداخته بودند و پنج مأمور مرد او را به سمت ون می‌کشیدند.
بر همین اساس زن جوان در حالی که «موهای مش‌کرده و بلند و بدن تقریباً لاغرش» مشخص بوده، فریاد می‌زده که مأموران او را رها کنند.

در جریان این بازداشت مأموران امنیتی با ماسک سیاه در محل حضور داشتند و مردم را تهدید می‌کردند که فیلمبرداری نکنند و از مکان دور شوند.

آن‌ها پس از این واقعه دست‌فروشان را نیز مجبور به ترک چهارراه ولیعصر کرده‌اند.

پیش از این رسانه‌های نزدیک به جمهوری اسلامی خبر داده بودند که در آستانه برگزاری انتخابات روز یازدهم اسفندماه، بسیج دانشجویی چند دانشگاه با برگزاری «تریبون آزاد» در سطح شهر تهران «به شنیدن مطالبات مردم از مجلس آینده می‌پردازد».

علی خامنه‌ای،‌ رهبر جمهوری اسلامی،‌ نیز روز چهارشنبه در ادامه سخنرانی‌های خود در آستانه برگزاری دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، بار دیگر خواستار افزایش مشارکت شد و گفت که رای‌ندادن «هیچ فایده‌ای ندارد».

به‌دنبال افزایش پیش‌بینی‌ها مبنی بر کاهش چشمگیر ‌اقبال مردمی به صندوق‌های رای به‌دلیل برخوردهای خشونت‌آمیز سال‌های اخیر با هرگونه اعتراض، به ویژه پس از جان‌باختن مهسا امینی که معترضان زیادی کشته، بازداشت، زندانی و حتی اعدام شدند، رسانه‌های نزدیک به حکومت ایران در روزهای اخیر خبرهایی مبنی بر افزایش مشارکت بر اساس نظرسنجی‌های ادعایی منتشر می‌کنند.

سخنگوی شورای نگهبان نیز چهارشنبه، ۹ اسفند مدعی شده که «نظرسنجی‌های دانشگاهی و غیردانشگاهی» نشانگر مشارکت بالای مردم در انتخابات ۱۱ اسفند است.

حسن روحانی، رئیس‌جمهور پیشین که در انتخابات خبرگان توسط شورای نگهبان ردصلاحیت شد، پیش از ردصلاحیت خود گفته بود اکثریت مردم ایران نمی‌خواهند پای صندوق‌های رأی بروند.
+40
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  Hassan1479 - تهران، ایران

  نمیدانم چه اصراری هست برای نظام که مردم رای بدهند ، در طی ۴۴ سال نظام هر چه خواست گفت و هر چه خواست کرد ، کسی هم توان افشای مخالفش را در سطح غمومی نداشت ، حالا هم همینطور مثلا بعد از انتخابات بگوید ۷۰ در صد مردم شرکت کردنند و نمایندگان مورد نظر خودش بالای سی میلیون رای آورده اند ، چه می‌شود؟!؟ نظام اسلامی از ابتدا با دروغ و ترور وحشت شکل گرفت .
  0
  49
  ‌پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۶:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  عقل و انصاف - ایران، ایران

  نهاد های انتخابی در ایران هیچ قدرت و تاثیر اساسی ندارند. تمام مصوبات مجلس باید به تائید شورای نگهبان انتصابی برسد.اختلافات شورای نگهبان و مجلس در مجمع تشخیص مصلحت انتصابی بررسی می شود. مجمع هم هر وقت دلش خواست قانون گذاری هم می کند.اما اصرار به وجود داشتن نهاد های دموکراتیک به دلیل آن است که خود دیکتاتور بهتر از هر کسی می داند کشور نیاز به دموکراسی دارد.
  0
  23
  ‌پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.