رسانه‌ها در ایران از قتل یک کودک معلول ۱۰ ساله‌ به وسیله مادرش خبر دادند

 معلولان در ایرانصدای آمریکا: رسانه‌های ایران گزارش دادند که زنی در شهر خرم‌آباد، استان لرستان، کودک ۱۰ ساله دارای معلولیت جسمی و ذهنی‌اش را به قتل رسانده است.

به گزارش «دیدبان ایران» در روز چهارشنبه ۹ اسفند، این مادر با خوراندن قرص خواب‌آور و فروکردن سر فرزندش در سطل آب به زندگی کودک ۱۰ ساله‌اش پایان داده است.

این «فرزندکشی» در اوایل هفته جاری رخ داده و متهم دلیل ارتکاب قتل را «افسردگی» ناشی از «زیاد شدن آزارهای» فرزندش ذکر کرده است.

در گزارش‌های منتشر شده، به هویت این زن و فرزند معلولش اشاره‌ای نشده است.

قتل کودکان معلول به وسیله اعضای خانواده یا جان‌باختن آنها در مراکز نگهداری از معلولان در ایران بی‌سابقه نیست.

به گزارش کمپین معلولان، شهراد چراغی، کودک ۹ ساله دارای معلولیت اوتیسم، روز ۶ بهمن سال جاری به دست پدرش به قتل رسید.

بنا بر این گزارش، متهم به قتل چند روز پس از بازداشت به قید وثیقه آزاد شده است.
درج نام پدر متهم به قتل در آگهی ترحیم شهراد چراغی با انتقادات شماری از کاربران و روزنامه‌نگاران قرار گرفت.

سارا معصومی، روزنامه‌نگار، در شبکه اجتماعی «ایکس» نوشت: « پدری جان فرزند خود را به دلیل معلولیت گرفته، نام همان پدر در آگهی ترحیم به چشم می خورد! این کودک مادر داغداری هم دارد که نامش اندازه نام قاتل مهم نبوده.»
کاربری به نام محمد هم نوشت: «نام قاتل در برگه نوشتن ولی مادر نه.»
از سوی دیگر، «تمسخر بی‌رحمانه» معلولان در برنامه تلویزیونی «بگو بخند» در ایران با خشم و انتقاد شماری از کاربران شبکه‌های مجازی و برخی رسانه‌ها مواجه شد و به عذرخواهی یکی از داوران این نمایش تلویزیونی انجامید.

روزنامه اعتماد در این‌باره با اشاره به «تورم و گرانی و نقصان اعتبارات دولتی» برای معلولان و تجمعات پی در پی و بی‌نتیجه آنها نوشت: «استهزا در رسانه ملی را کجای دل‌شان بگذارند؟»

بخشی از جامعه معلولان تاکنون بارها در اعتراض به اجرا نشدن قانون «حمایت از معلولان» و یا اجرای ناقص موادی از آن در شهرهای مختلف کشور دست به تجمع زده‌اند.
+14
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  antifascism - تهران، ایران
  چطوری میتونن.
  4
  1
  ‌پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۰:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  Butler - سیدنی، استرالیا
  مقصر اصلی سازمانهایی هستند که این مادر رو با یک بچه معلول ذهنی رها کردند زندگی با یک معلول ذهنی و جسمی یک شکنجه بی انتهاست و کمتر کسی تاب اون را داره . مادر مقصر نیست
  0
  16
  ‌پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۲:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  تحت تعقیب وزارت - لندن، انگلستان
  اوتیسم معلولیت نیست ، نوعی نگرش متفاوت فرد به دنیای اطراف هست که بیشتر در تعاملات اجتماعی اثرگذار هست . به همین دلیل نگهداری از این نوع کودکان نیازمند حوصله و صبر بسیار فراوان هست ، در بسیاری از کشورهای دنیا تمهیدات و تسهیلات فراوانی برای والدین این کودکان در نظر گرفته می شود تا والدین در نگهداری آنها سختی کمتری را تحمل کنند در ایران ما بودجه ای برای این کارها نیست چون از خرج سپاه و لبنان و یمن و حماس چیزی باقی نمی ماند که این جاها هزینه شود ،
  0
  18
  ‌پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۶:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.