سازماندهی نوین ارتش آمریکا؛ پنتاگون برای «جنگ‌های در مقیاس بزرگ» آماده می‌شود

 نمایی از مجموع وزارت دقاع ایالات متحده، پنتاگونصدای آمریکا: ارتش آمریکا قرار است در یک برنامه‌ریزی و سازماندهی نوین، حدود ۲۴ هزار تن از کارکنان، یا تقریبا پنج درصد از مشاغل، را کاهش دهد تا برای عملیات رزمی و جنگ‌های در مقیاس بزرگ آینده بهتر آماده شود و در عین حال چالش‌های استخدامی را نیز برطرف کند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتد‌پرس، این کاهش منابع انسانی در ارتش ایالات متحده عمدتا در پست‌های خالی، از جمله در مشاغل مربوط به عملیات ضدشورش که در طول جنگ‌های عراق و افغانستان افزایش یافتند و امروز چندان مورد نیاز نیستند، متمرکز خواهد بود.

در این سازماندهی نوین، حدود هفت هزار و پانصد نیرو در سایر حوزه‌های حیاتی، از جمله واحدهای پدافند هوایی و ضد‌پهپاد، و پنج گروه جدید ضربت در سراسر جهان با توانمندی‌ سایبری، اطلاعاتی و قابلیت حمله‌های دوربرد پیشرفته، به ارتش اضافه خواهد شد.

کریستین وُرموت، معاون نیروی زمینی وزارت دفاع ایالات متحده، روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران، ضمن اعلام این خبر، بر راهبرد دور‌ شدن از رویکرد مبارزه با تروریسم و عملیات ضدشورش، با هدف آمادگی بیشتر برای عملیات جنگی و نبردهای بزرگ آینده تاکید کرد.

بر اساس این گزارش، برنامه‌ریزی برای سازماندهی ارتش آمریکا پس از دو دهه جنگ در عراق و افغانستان انجام می‌شود، که ارتش مجبور شد به‌سرعت و به‌طور چشمگیری منابع ‌انسانی را گسترش دهد تا نیروهای مورد نیاز را برای اعزام به جبهه‌های جنگ تامین کند.

در این طرح سازماندهی، مسائل استخدامی نیز لحاظ شده تا چالش‌های گذشته برطرف شوند.

در سال مالی گذشته که ۳۰ سپتامبر به پایان رسید، سه نیروی زمینی، دریایی و هوایی نتوانستند به اهداف تعیین شده خود برای استخدام و جذب نیرو دست یابند. به عنوان مثال، نیروی زمینی ارتش باید ۶۵ هزار استخدام می‌داشت، اما تنها موفق به جذب بیش از ۵۰ هزار تن شد.
+12
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  universe123 - لندن، انگلستان
  این وحشی های سفید پوست فقط به دنبال جنک و قارت و کشت و کشتار هستن تا اقتصاد شان که بر پایه نفت و فارت منابع طبیعی دیگر کشورها بنا شده از بین نرود. این وحشی ها حریف روسیه نمشین وگرنه انجا را هم مثل افغانستان میکردن. به قول تاریخ دان ها همیشه اروپای وحشی و سفید پوست بوده که میخواسته روسیه رو اشغال کند. روسیه هرگز به فکر تجاوز به خاک اروپا نبوده. ملاهای نجس زاده و گندیده هم همدست این وحشی های به فرهنگ سفید پوست شده اند و ایران را نابود میکنند. بنابراین سفید پوستهای وحشی و قاتل با ملاهای گندیده و وطن فروش ما همدست هستن. بنابراین امریکا و همپیمانان وحشی اش چونکه منافعشون بسیار به خطر افتاده خودشان رو اماده میکنن که به کشورهای بدبخت و ضعیف حمله کنن. وای به حالمون. امان از دست این وحشی های درنده.
  18
  10
  ‌چهارشنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  karaji - کرج ، ایران
  universe123 - لندن، انگلستان
  123 universe - لندن، انگلستان دوست عزیز بخش بزرگی از نوشته ات درست هست اما نه با هدف از مظلوم ساختن از روسهایی که صابون کثیف تجاوز و غارتشون حداقل به مملکت ما حسابی مالیده شده ...
  0
  15
  ‌چهارشنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.