هزینه ۱۲ میلیون دلاری آمریکا برای محافظت از دو مشاور سابق ترامپ «در برابر تهدید جمهوری اسلامی»

 جان بولتونرادیو فردا: شبکه «سی‌بی‌اس نیوز» روز سه‌شنبه هشتم اسفند گزارش داد که سالانه برای حفاظت از جان بولتون و رابرت اوبراین، مشاوران امنیت ملی آمریکا در دوران دونالد ترامپ، در برابر تهدیدات جمهوری اسلامی ایران بیش از ۱۲ میلیون دلار به سرویس مخفی پرداخت می‌شود.

برنامه «۶۰ دقیقه» این شبکه تلویزیونی گزارش‌های الخاندرو مایورکاس، وزیر امنیت داخلی آمریکا به کنگره در این‌باره را براساس «قانون آزادی اطلاعات» به دست آورده است.

شبکه «سی‌بی‌اس نیوز» می‌گوید به رغم این که درگزارش وزارت امنیت داخلی آمریکا نامی از جمهوری اسلامی به میان نیامده است، اما این شبکه به‌طور مستقل توانسته تایید کند که این خدمات سرویس مخفی به‌دلیل تهدیدهای احتمالی از سوی جمهوری اسلامی در اختیار این دو مقام دولت دونالد ترامپ قرار گرفته است.

طبق این گزارش، جان بولتون پس از ترک کاخ سفید خدمات حفاظتی دریافت نکرد. اما از دسامبر ۲۰۲۱، زمانی که مشخص شد هدف تهدید جمهوری اسلامی است، تحت حفاظت قرار گرفت.

طبق این اسناد، دونالد ترامپ در آستانه پایان دوره ریاست جمهوری خود دستور حفاظت از رابرت اوبراین را صادر کرد.

با روی کار آمدن دولت بایدن در آغاز سال ۲۰۲۱، او دستور داد که سرویس مخفی از این دو مقام دولت دونالد ترامپ حفاظت کند.

در همین زمینه، دولت جو بایدن سال گذشته بار دیگر طرح حفاظت از مایک پومپئو، وزیر خارجه پیشین آمریکا، و برایان هوک، یکی از دستیارهای ارشد او را به خاطر تداوم تهدیدات جمهوری اسلامی ایران تمدید کرد.

برایان هوک به همراه مایک پومپئو کمپین «فشار حداکثری» علیه جمهوری اسلامی ایران را به دنبال خروج واشینگتن از توافق هسته‌ای، موسوم به برجام، هدایت کردند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس در سال ۲۰۲۲ اعلام کرده بود که حفاظت بیست و چهار ساعته از مایک پومپئو و برایان هوک ماهانه بیش از دو میلیون دلار هزینه دارد.
+5
رأی دهید
-8

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.