کهنه سرباز ۱۰۰ ساله آمریکایی برای ازدواج به نرماندی بازمی‌گردد

یورونیوز: در حالی که فرانسه برای رویدادهای مرتبط با هشتادمین سالگرد عملیات متفقین در جنگ جهانی دوم آماده می‌شود، مقامات شهری «کرانتان» در منطقه نرماندی این کشور درخواست شگفت‌انگیزی دریافت کرده‌اند.

هارولد ترنس، کهنه‌سرباز آمریکایی که اکنون ۱۰۰ سال دارد، از مقامات این شهر تقاضا کرده است که به این مکان بازگردد تا با نامزد ۹۶ ساله خود ازدواج کند.

مراسم بزرگداشت هشتادمین سالگرد پیاده‌سازی نیروهای متفقین در ساحل نرماندی، که بزرگترین عملیات آبی‌خاکی تاریخ به شمار می‌رود، قرار است روز ۶ ژوئن ۲۰۲۴ برگزار شود.

در عملیات موسوم به «روز دی» (D-Day) که در این روز انجام شد، بیش از ۱۵۰ هزار سرباز متفقین زیر باران گلوله‌های توپخانه‌ها و آتش تیربار سربازان آلمانی در ساحل نرماندی در شمال فرانسه از ۵ هزار کشتی و قایق پیاده شدند تا عملیات آزادسازی این کشور از اشغال نازی‌های آلمان هیتلری را آغاز کنند. در جریان این عملیات نزدیک به ۱۰ هزار سرباز کشته، مجروح یا مفقود شدند.

آقای ترنس که در ماه اوت گذشته صدمین سال تولد خود را در فلوریدا جشن گرفت، در روز عملیات به عنوان اپراتور رادیویی نیروی هوایی ایالات متحده خدمت می‌کرد.

او بعد از این عملیات همچنین برای بردن اسیران جنگی آلمانی به بریتانیا داوطلب شد و فعالانه در مأموریت‌های نیروی هوایی آمریکا برای بازگرداندن اسرای جنگی بریتانیایی شرکت کرد.

آقای ترنس در مصاحبه‌ای گفته است «مثبت‌اندیشی و عشق» راز عمر طولانی او بوده است.
هارولد ترنس، کهنه‌سرباز آمریکایی در مراسم هفتاد و پنجمین سالگرد عملیات متفقین در نرماندیژان‌پیر لونور، شهردار کرانتان-له-مره، با لبخند گفت: «ما این درخواست کاملاً غیرمعمول را از طریق کنسولگری فرانسه در فلوریدا دریافت کرده‌ایم.»

او اضافه کرد ساماندهی تمهیدات این روز بر عهده شهرداری است، هرچند هنوز تاریخ رسمی آن مشخص نشده است.

شهر کرانتن-له-مره در چند کیلومتری ساحل نرماندی و بسیار نزدیک به یکی از مکان‌های اصلی این عملیات نظامی قرار دارد.

ساحل نرماندی برای آقای ترنس مکانی فراموش‌نشدنی محسوب می‌شود، چرا که پیشتر نیز در سال ۲۰۱۹ امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه مدال «لژیون دونور» را در مراسمی با حضور دونالد ترامپ رئیس‌جمهور وقت آمریکا به او اهدا کرده بود.

آقای ترنس همچنین برنده چندین مدال افتخار نظامی از جمله «مدال پیروزی» نیروی هوایی آمریکا است.
+8
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.