ارتش اسرائیل برای اولین‌بار مواضع حزب‌الله را در عمق خاک لبنان هدف گرفت

 ارتش اسرائیل مواضع حزب‌الله در بعلبک را هدف قرار داد. هفتم اسفند.صدای آمریکا: دو منبع امنیتی به رویترز گفتند ارتش اسرائیل، روز دوشنبه هفتم اسفند، همزمان دست‌کم دو حمله همزمان به اطراف شهر بعلبک در لبنان انجام داد که اولین حملات در عمق خاک لبنان از زمان آغاز جنگ اسرائیل و حماس در نوار غزه است.

حزب‌الله مورد حمایت حکومت ایران با اعلام حمایت از متحدش، حماس که آن هم به منابع مالی و تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران وابسته است، اسرائیل را هدف حملات موشکی قرار داده است که منجر به تبادل آتش بین طرفین شده است.

شبکه تلویزیونی الجدید لبنان روز دوشنبه تصاویری از دودهایی را که از منطقه بعلبک بیرون می‌زند پخش کرد.
منطقه بعلبک، در دره بقاع لبنان، به عنوان پایگاه سیاسی حزب‌الله شناخته می‌شود.

«تایمز اسرائیل» نیز در گزارشی گفت ارتش اسرائیل روز دوشنبه اعلام کرد که پس از سرنگونی یک پهپاد نظامی این کشور توسط گروه حزب‌الله به اهداف این گروه در لبنان حمله کرد.

رسانه‌های لبنانی گزارش دادند که در حملات هوایی اسرائیل به منطقه بعلبک دو عضو حزب‌الله کشته شدند.

بامداد دوشنبه، حزب‌الله در بیانیه‌ای گفت یک فروند پهپاد نیروی هوایی اسرائیل را بر فراز منطقه نبطیه در جنوب لبنان با موشک زمین به هوا سرنگون کرده است. به گزارش «تایمز اسرائیل» ارتش اسرائیل ضمن تایید این خبر در بیانیه‌ای گفت سامانه دفاع هوایی اسرائیل با موفقیت یک موشک زمین به هوای حزب‌الله که به سمت پهپاد ارتش اسرائیل شلیک شده بود رهگیری کرد اما لحظاتی بعد موشک دوم به این پهپاد اصابت کرد و در خاک لبنان سقوط کرد.

«تایمز اسرائیل» می‌گوید ارتش اسرائیل بقایای این پهپاد را هدف قرار داد تا حزب‌الله نتواند از آن اطلاعات مهندسی استخراج کند.

به گزارش این رسانه اسرائیل هشدار داده است که دیگر حضور حزب‌الله در امتداد مرزهایش را تحمل نخواهد کرد زیرا ممکن است این گروه تروریستی حمله‌ای مشابه حملات ۱۵ مهر حماس انجام دهد. اسرائیل همچنین می‌گوید شکست دیپلماسی در وادار کردن حزب‌الله به دور شدن از مرز اسرائیل، حملات عیله حزب‌الله را ضروری می‌سازد.

وزیر دفاع اسرائیل، یوآف گالانت، در میانه مذاکرات توافق آزادی گروگان‌ها گفت اسرائیل در پاسخ به حملات روزانه حزب‌الله به شمال اسرائیل، حملات خود را به این گروه مورد حمایت جمهوری اسلامی حتی با وجود آتش‌بس موقت احتمالی در نوار غزه، افزایش می‌دهد.

او گفت حزب‌الله «قادر به یافتن جایگزین برای فرماندهانی که در حال حذف آنها هستیم، نیست.»

حزب‌الله با اینکه خود را درگیر یک جنگ تمام عیار نکرده است اما بیش از ۲۰۰ نفر از نیروهای خود را از دست داده است که ضربه قابل توجهی به این گروه از زمان جنگ همه‌جانبه اسرائیل و حماس است.

گالانت گفت اسرائیل در صورت آتش بس موقت در غزه، قدرت حمله به حزب‌الله را در شمال افزایش خواهد داد تا اینکه این گروه «کامل» از مرزها خارج شود و ساکنان اسرائیلی شمال کشور به خانه‌هایشان بازگردند.

حدود ۸۰ هزار اسرائیلی در اثر حملات حزب الله از خانه‌هایشان رانده شده‌اند.

گالانت گفت «هدف ساده است: عقب راندن حزب‌الله به جایی که باید باشد.» او گفت اسرائیل «یا با توافق، یا به زور» این کار را انجام خواهد داد.
+113
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  اسلام جز سخن زور هیچگونه منطقی را نمی پذیرد. بعد از اخرین اتش بس سازمان ملل خطی را مقرر کرد که حزب الله از ان جلوتر نیاید. حالا تا سر مرز جلو امده و بدستور ایران فتنه میکنند و باید برگردند سر خطی که سازمان ملل متحد کشیده است
  4
  72
  دوشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  واقعیت - تهران، ایران

  حتی اگر بهانه هم باشد باز هم زیباست و باز هم از شنیدنش خوشحال میشم وقتی خواهر و مادر حزب ا…با خر و گاو بهم پیوند می خوره توسط کشور دوست و برادر اسراییل.کاش می‌شد به روزی بیاد ما هم مجاهدین و این اخوندا هم هرچی حزب ا…از بین ببریم.دوستان به امید آزادی
  1
  25
  دوشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  برام جالبه که چطور روی دست هم بلند میشن! اسراییل پهپاد رو از روی زمین محافظت میکرده، ولی حزب الله با follow up shot و موشک دوم زده اش، بعد اسراییل بلافاصله أومده لاشه پهپاد رو هم داغون کرده، یعنی حتی بعد از سقوط هم محل اش رو کاملا میدونستن. بعد بلند شدن صاف رفتن توی لبنان بعلبک هدف زدن و برگشتن. همینجا اسراییل ٤ حزب الله ١ 😀
  0
  18
  دوشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.