بمب منفجرنشده جنگ جهانی دوم از خانه‌ای در پلیموث بریتانیا برای انفجار در دریا جابجا شد

یورونیوز: یک بمب منفجر نشده جنگ جهانی دوم روز جمعه از خانه‌ای در شهر بندری پلیموث در جنوب غربی بریتانیا خارج شد و برای انفجار در دریا به ناوی در این بندر منتقل شد.

خطر انفجار این بمب که در حیاط خلوت یک خانه مسکونی پیدا شد منجر به تخلیه بخش قابل توجهی از سکنه شهر شد. این تخلیه یکی از بزرگترین تخلیه‌های جمعیت از زمان جنگ جهانی دوم در بریتانیاست. پس از جابجایی بمب، حدود ده هزار نفر توانستند به خانه‌های خود بازگردند.

شهر بندری پلیموث در طول جنگ جهانی دوم، به ویژه در جریان حمله‌های هوایی آلمان به بریتانیا در سال‌های ۱۹۴۰ و ۱۹۴۱ هدف حمله بمب‌افکن‌های آلمان قرار گرفت. در آن زمان، بیش از ۲۵۰۰ بمب انفجاری بر روی شهر پرتاب شد که بسیاری از آنها در مناطق مسکونی فرود آمدند. بیش از ۱۱۰۰ غیرنظامی این شهر در جریان حملات هوایی کشته شدند.

تصمیم برای جابه‌جایی بمب پس از ارزیابی کارشناسان خنثی‌سازی بمب گرفته شد. آنها تخمین زدند که این بمب نیم تنی در صورت منفجر شدن در محل، خسارات زیادی وارد خواهد کرد. بدین‌ترتیب، پس از تعطیلی بخشی از بندر و مدارس، بستن خط اصلی قطار و تغییر مسیر اتوبوس‌ها، کارشناسان ارتش بریتانیا به جابجایی این بمب پرداختند. بیش از ۱۰۰۰ نیروی نظامی در این عملیات شرکت کردند.

از پایان جنگ جهانی دوم، مهمات منفجر نشده به طور مرتب در سراسر بریتانیا پیدا شده است. تخمین زده می‌شود که ۱۰ درصد از بمب‌های آلمانی دوران جنگ منفجر نشدند. وقتی بمب‌های منفجر نشده پیدا می شوند، معمولا در محل منفجر می شوند و باعث تخلیه جمعیت نمی شوند.
+1
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.