دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از توقف فعالیت یک «دانشگاه جعلی» در استان هرمزگان خبر داد

عبدالحسین خسروپناه٬ دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی٬ از توقف فعالیت یک «دانشگاه جعلی» در استان هرمزگان خبر داده است. او در نشست شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر گفت: «باخبر شدیم که چنین دانشگاهی شکل گرفته است و پول می‌گیرد تا دانشجوی پزشکی تربیت کند».
 
آقای خسروپناه افزود: «عنوان شده بود این دانشگاه مجوز شورای عالی انقلاب فرهنگی را دارد اما در پیگیری‌ها مشخص شد که فردی غیرقانونی این دانشگاه را تأسیس کرده است. با استعلام از وزارت علوم و بهداشت مشخص شد که مجوز این وزارتخانه را ندارد و در نهایت با هماهنگی نیروی انتظامی جلوی فعالیتش گرفته شد».
 
وی با اشاره به یک دانشگاه جعلی که اخیرا به فعالیت می‌پرداخته، ادامه داد: در سفر به استان هرمزگان باخبر شدیم که چنین دانشگاهی شکل گرفته است و پول می‌گیرد تا دانشجوی پزشکی تربیت کند، عنوان شده بود که این دانشگاه مجوز شورای عالی انقلاب فرهنگی دارد، در پیگیری‌ها مشخص شد که فردی غیرقانونی این «به ظاهر دانشگاه» را تأسیس کرده است و با هماهنگی وزارت علوم و بهداشت مشخص شد که مجوز این وزارتخانه را ندارد، در نهایت با هماهنگی با نیروی انتظامی جلوی فعالیتش گرفته شد، بنابراین موضوع رصد خیلی مهم است.

آقای خسروپناه اشاره‌ای به نام یا تاریخ تاسیس این دانشگاه نکرده است
+1
رأی دهید
-9

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.