فرانسه، امام «تندرو» تونسی را که به پرچم این کشور توهین کرده بود، اخراج کرد

عکس از روی یکی از ویدیوهای محجوب محجوبی در تیک‌‎تاک گرفته شده است.رادیو فرانسه: ژرالد درمنن، وزیر کشور فرانسه تائید می‌کند که محجوب محجوبی، امام «تندرو» تونسی که اخیرا «با اظهارات غیرقابل‌پذیرش» به پرچم فرانسه، توهین کرده بود را از فرانسه اخراج کرده است. این امام تونسی در ویدیویی که در فضای مجازی به سرعت پخش شد، پرچم سه‌رنگ فرانسه را «شیطانی» خوانده و در کنار اظهارات «زن‌ستیزانه»، یهودی‌ها را نیز «دشمن» خطاب کرده بود. محجوب محجوبی، اما در گفتگویی با تلویزیون «بی‌اف‌ام» فرانسه، این اتهام‌ها را رد کرده و می‌گوید، هیچ چیزی برضد پرچم فرانسه، زنان و یهودی‌ها نگفته است.

ژرالد درمنن، وزیر داخله فرانسه، جمعه ٢٣‬ فوریه در پیامی در شبکه اجتماعی ایکس نوشت که در «کمتر از ١٢ ساعت پس از بازداشت» محجوب محجوبی، او را از کشور اخراج کرده‌اند.

وزیر داخله فرانسه با اشاره به قانون جنجالی مهاجرت که اخیرا تصویب شد، گفت که در نبود این قانون، چنین اخراج سریع نمی‌توانست، اتفاق افتد.

در فرمان رسمی اخراج محجوبی که کاپی از آن در دسترس خبرگزاری فرانسه قرار داده شده است، آمده که در یک گردهمایی در ماه فوریه سال جاری، این امام تونسی، تصویر «عقب‌گرا، نابردبار و خشن» از اسلام ارائه داده است.

در این فرمان تاکید شده که این اقدام او، رفتارهای ضدارزش‌های فرانسوی، تبعیض برضد زنان و «تنش‌ها با اجتماع یهودی‌ها» را دامن می‌زند.

با این حال، محجوب محجوبی، ساعاتی پس از نشر پیام وزیر داخله فرانسه، در گفتگو با تلویزیون بی‌اف‌ام فرانسه، اتهام‌های وارده را رد کرده و تاکید کرد که هیچ چیزی برضد پرچم فرانسه و زنان نگفته و نیز یهودی‌ها را «دشمن» خطاب نکرده است.

محجوبی همچنان گفته که به عدالت و سیستم عدلی فرانسه «اعتماد» دارد و وکیل او، به این اتهام‌ها اعتراض کرده است.

محجوبی که زاده تونس است و ٣‬٨‬ سال پیش به فرانسه آمده بود، امام مسجد یکی از شهرهای کوچک در جنوب فرانسه بود.

فرانسه، سال گذشته نیز یک امام مراکشی و الجزایری مسجدی را که در سال ٢٠١٨‬ مسدود شد، اخراج کرده بود.

با گسترش خشونت‌ها در فرانسه، پیشتر، ژرالد درمنن، وزیر داخله فرانسه اعلام کرده بود که به هدف کاهش «نفوذ خارجی» بر اسلام در فرانسه، از شروع سال جدید میلادی به بعد، امامانی که در خارج از فرانسه آموزش می‌بینند، از سوی این کشور پذیرفته نخواهند شد. مطابق این نامه، امامان آموزش‌دیده‌ از سوی کشورهای دیگر که اینک در فرانسه اقامت دارند نیز باید از تاریخ ١ آوریل سال ٢٠٢٤‬، وضعیت فعلی خود را تغییر دهند.
+135
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران

  تازه رسیدین بحرف من.اصلا من نمیدانم این جماعت مذهبی بغرب پناه آوردند.در کشور خودت 24ساعت عبادت کن و نماز بخوان و هرچقدر دلت خواست به سیستم غربی حمله کن ,کسی کارت ندارد اما اگر بغرب آمدی باید مثل بچه آمد مواظب رفتار و کردارد باشی
  28
  100
  شنبه ۰۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۲:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  کیانپور - ونکوور، کانادا

  senator x - تهران، ایران. دوست عزیز. این طریق اتهام زدن سابقه طولانی دارد. خود این امام تونسی این اتهامها را رد کرده و دولت فرانسه نیز ویدیو مورد بحث را منتشر نکرده است. درضمن تونس سالها تحت استعمار فرانسه بود. هنوز آثار استعمار بر چهره کشورهای شمال آفریقا نمایان است. در فرانسه استاندارهای دوگانه مطرح است. توهین به مسلمانان و نمادهای اسلامی آزادی بیان تلقی می شود ولی کسی حق ندارد کلمه ای بر ضد اسراییل و یهودیان سخنی بگوید.
  76
  18
  شنبه ۰۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۳:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Hassan1479 - تهران، ایران

  آقای فرانسه ، از کوزه همان برون تراود که در اوست . اسلام همین است . تئوری اسلامی قابل تحمل نیست . مسلمانان واقعی معتقدند که همه غیر مسلمانان کافر هستند و باید براه راست هدایت شوند ، ابتدا با صحبت و گفتگو ، اگر نتیجه نداد باید بزور شمشیر براه راست هدایت شوند .هر جا مسلمانان قدرت بگیرند باید منتظر قتل و غارت غیر مسلمانان (کافران ) باشید .
  26
  57
  شنبه ۰۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۴:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان

  میله پرچم را با خودش برد یا نه؟خب به پرچم توهین کرد نه میله پرچم یعنی تقدیم به روش استعمال میله پرچم شرعا و قانونا بلا متازع میباشد.
  3
  26
  شنبه ۰۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  چرا امامان و رهبران مسلمان اینقدر قیافه زشت و وحشتناکی دارند؟
  4
  29
  شنبه ۰۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  شرقی تنها - توکیو، ژاپن

  ادب ایجاب می‌کند وقتی شما در خانه کسی مهمان هستی آداب ورسوم ‌قوانین آن خانه را مراعات کنی تا از شما بعنوان مهمانپذیرایی شود نه اینکه صاحبخانه از قوانین مهمان فرمانبرداری کند.حالا همین موضوع در مقباس بزرگ‌تر در مورد کشورها هم صادق است هرکسی که دریک کشور دیگری بهر دلیلی زندگی می‌کند باید به تمام قوانین آن کشور احترام بگذارد وگرنه همان بهتر که برگردد به کشور خود ودر آنجا هرکاری که دلش خواست بکند
  2
  24
  شنبه ۰۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک

  این منگل‌ها رو باید با یک سیفون کشیدن همشونو بریزند اونجا که عرب نی انداخت
  3
  26
  شنبه ۰۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.