پنالتی جهانبخش، تیم سردار آزمون را به مرحله بعدی لیگ اروپا فرستاد

یورونیوز: در شب نیمکت نشینی بازیکنان تیم ملی در دیدار اروپایی، تیم فوتبال آ اس رم ایتالیا توانست به لطف پنالتی بد علیرضا جهانبخش به مرحله بعدی رقابت‌ها راه یابد.

دو تیم فوتبال رم و فاینورد هلند پنجشنبه شب در چارچوب مرحله پلی آف لیگ اروپا در حالی در ورزشگاه المپیکو شهر رم به مصاف یکدیگر رفتند که دیدار رفت در هلند با ۱-۱ به پایان رسیده بود.

مسابقه برگشت در حالی آغاز شد که همچون مسابقه رفت سردار آزمون بازیکن شماره ۱۷ رم و علیرضا جهانبخش، هافبک شماره ۷ فاینورد روی نیمکت حضور داشتند و ستارگان تیم ملی جایی در فهرست ابتدایی این مسابقه نداشتند. تمام اتفاقات مهم بازی در همان دقایق ابتدایی مسابقه رقم خورد. فانینوردی‌ها در دقیقه ۵ دروازه میزبان را باز کردند و شاگردان ده روسی هم در دقیقه ۱۵ موفق شدند با ضربه زیبای پلگیرینی گل تساوی را وارد دروازه حریف کنند.

در ادامه بازی هرچند دو تیم موقعیت‌های زیادی برای گلزنی داشتند اما در نهایت بازی در پایان ۹۰ دقیقه با همان تساوی ۱-۱ به اتمام رسید. با توجه به اینکه بازی رفت دو تیم هم با همین نتیجه تمام شده بود مسابقه به وقت اضافه کشیده شد. هرچند بسیاری امیدوار بودند آزمون که با آمدن ده روسی به جای مورینیو بیش از قبل در ترکیب گرگ‌ها قرار می‌گیرد وارد مسابقه شود اما در پایان ۱۲۰ دقیقه، آزمون هیچ یک از ۶ بازیکن تعویضی نبود که وارد زمین شدند.
خوشحالی رمی‌ها پس از صعود به مرحله بعدی لیگ اروپاآن سوی میدان اما علیرضا جهانبخش در دقیقه ۱۲۰ از سوی سرمربی فاینورد فراخوانده شد تا به زمین برود و نقشی در ضربات پنالتی ایفا کند. با سوت پایان مسابقه در دقیقه ۱۲۰ بازی به ضربات پنالتی کشیده شد. هر دو تیم پنالتی‌های اول خود را تبدیل به گل کردند اما پنالتی دوم هر دو تیم از دست رفت. در ضربه سوم علیرضا جهانبخش با پنالتی مشابه آنچه در مقابل ژاپن زده بود، سعی کرد دروازه رم را باز کند اما دورخیز کم او و سبک نه چندان مناسب پنالتی‌زنی باعث شد تا دروازه‌بان رم توپ او را مهار کند. در ادامه بقیه پنالتی‌ها گل شد تا همان یک پنالتی جهانخبش کار را برای فاینورد تمام کند و رمی‌ها در شبی که سردار آزمون ۱۲۰ دقیقه رو نیمکت نشسته بود توانست به مرحله بعدی لیگ اروپا راه یابد.

در پایان این بازی در حالی که علیرضا جهانبخش از ناراحتی اشک می‌ریخت، سردار آزمون به همراه دیگر بازیکنان فاینورد تلاش می‌کردند که به او دلداری دهند.

 آرنه اشلوت، سرمربی فاینورد پس از این مسابقه در پاسخ به تعویض دقیقه ۱۲۰ و به زمین فرستادن جهانبخش گفت: «مطمئن بودم اگر جهانبخش پنالتی را از دست بدهد این بحث‌ها راه خواهد افتاد که آیا تعویض او در آن دقیقه عاقلانه بود یا خیر. علیرضا به فشار عادت کرده و فکر می‌کنم گاهی اوقات دست‌کم گرفته می‌شود. متأسفانه او موفق به گلزنی نشد. او در پایان از من عذرخواهی کرد؛ ممکن است پنالتی را گل کنید یا از دست بدهید، اما به هر حال علیرضا در لیست پنالتی‌زن‌های ما جایگاه بسیار بالایی دارد.»

با این پیروزی رم به مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا راه یافت و قرعه‌کشی مشخص خواهد کرد که سردار آزمون و یارانش در مرحله بعد مقابل کدام تیم قرار خواهند گرفت.
+5
رأی دهید
-6

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.