هشدار اسرائیل به «سر مار» و حزب‌الله لبنان: صبر ما رو به پایان است

 دیدار حسن نصرالله، رهبر حزب‌الله لبنان با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی. آرشیوصدای آمریکا: یسرائیل کاتس، وزیر امور خارجه اسرائیل، در نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد گفت از زمان آغاز جنگ غزه، حکومت ایران سرعت ارسال تسلیحات به حزب‌الله لبنان از طریق سوریه را تشدید کرده است.

آقای کاتس در نامه روز پنجشنبه خود هشدار داد اسرائیل حقی ذاتی برای دفاع از سرزمین و شهروندانش دارد.

به گفته وزیر دفاع اسرائیل، ارسال سلاح توسط جمهوری اسلامی به حزب‌الله «نقض فاحش» قطعنامه‌های ١٧۰۱، ٢٢٣١، و ۱۵۴۰ شورای امنیت سازمان ملل متحد است.

بر اساس نامه آقای کاتس، این تسلیحات شامل قطعات سامانه‌های پدافند هوایی، پهپاد (از جمله شاهد-۱۰۱ و شاهد-۱۳۶)، و چندین موشک مختلف (از جمله مینی‌ابابیل و رهگیر ضد هوایی ۳۵۸) است.
جمهوری اسلامی «سر مار» است
وزیر امور خارجه اسرائیل در همین ارتباط روز جمعه با انتشار پستی در رسانه ایکس (توییتر سابق) ضمن یاد کردن از جمهوری اسلامی به عنوان «سر مار» هشدار داد صبر کشورش برای رسیدن به یک راه حل دیپلماتیک در ارتباط با اقدامات حزب‌الله رو به پایان است.

دیپلمات ارشد اسرائیل در ادامه تهدیداتش افزود اگر اطلاعاتی که در اختیار شورای امنیت سازمان ملل گذاشته موجب تغییر در شرایط نشود، کشورش بی‌درنگ وارد عمل خواهد شد.

از زمان حمله تروریستی ۱۵ مهر حماس به جنوب اسرائیل که موجب کشته‌شدن ۱۲۰۰ نفر و گروگان گرفته شدن بیش از ۲۴۰ تن دیگر شد، جمهوری اسلامی بارها گروه‌های نیابتی خود از جمله حماس، جهاد اسلامی، حزب‌الله، شبه‌نظامیان شیعه عراقی، و حوثی‌ها را به انجام حمله علیه اسرائیل و همچنین مواضع آمریکا در منطقه تشویق کرده است.

اسرائیل در پاسخ به حملات حزب‌الله از جنوب لبنان به مناطق شمالی اسرائیل، بارها مواضع و تاسیسات این گروه نیابتی جمهوری اسلامی را هدف حمله قرار داده است.

اسرائیل همچنین مواضع سپاه پاسداران، حزب‌الله، و دیگر نیابتی‌های جمهوری اسلامی در سوریه را با شدت و تکرر بیشتری نسبت به دوره پیش از حمله تروریستی ۱۵ مهر هدف حمله قرار می‌دهد.
+112
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  کاشت صبر اسرائیل هرچه زودتر تمام میشود تا اینکه هم حزب الله لبنان را و هم جمهوری اسلامی ایران را بطور کامل از بینشان ببرد بخاطر اسایش مردم اسرائیل هم باشد هم حزب الله و هم نظام اخوندی ایران باید از بین بروند.! اسرائیل وعده توخالی ندهی و الکی بهانه نیاور اگر توان داری و قدرت جنگ با نظام اخوندی را دارید بفرماید این گوی و این میدان !
  9
  83
  شنبه ۰۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۱:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Sam1977 - دمشق، سوریه

  ۴ ماه تو غزه گیر کردی با کنترل رسانه و قتل عام مردم عادی خودت پیروز نشون میدی کاسه صبرتم تموم بشه ما یک چیز کلفت براتون داریم بخورین فشارتون پایین میاد
  100
  15
  شنبه ۰۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۲:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  برو عمو کشکتو بساب ! شما تا زیر عمامه و عبای مفعول مانور میکنید ، ولی چونکه اربابتون ، عمو سام فعلاً نیاز به این عبا و عمامه داره باید روپا بمونه و حفظ بشه ، شما هم خودشو ناراحت نکن ، هر دو بهم نیاز دارید و این توپ و ترقه هایی هم که اینور و اونور در میکنید و چند تا سیاهی لشکر رو میکشید واسه فریب دنیاست !!
  9
  39
  شنبه ۰۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۴:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  Butler - سیدنی، استرالیا

  اقامتگاه سر مار در تهران را بمباران کنید. حمایت اکثریت ایرانیان با شماست.
  3
  47
  شنبه ۰۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۴:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  Sam1977 - دمشق، سوریه
  یکی این زر رو میزنه که با تمام زوری که جمهوری اسلامی زد ١٥ سال طول کشیده که یه سری مردم مخالف خودتون رو بشوننین سر جاشون 😀 سوریه که شده عین این جن.ه دوزاری ها. اسراییل میاد میزنه پولش هم نمیده بهتون
  3
  38
  شنبه ۰۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۵:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  واقعیت - تهران، ایران

  ۴۵ ساله بزرگ‌ترین دشمن اسراییل ایرانه و بزرگ‌ترین دشمن آیت ا…کل دنیا !!!بعد بچه های و نوه ها و خودشون تو کل دنیا پخشن و بهترین زندگی رو میکنن.جالب تر فقط ما مردم عادی خودمون داریم جز میدیم برا هیچی…عزیزانی من مدافع مخالف همه دنبال آب ولیم.نفت ایران و معادنش داره مستقیم یا غیر مستقیم دنیا رو نون میده پس زیاد خودتون رو اذیت نکنید
  2
  28
  شنبه ۰۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  PERTAPANI - بن، آلمان
  Sam1977 - دمشق، سوریه
  فعلاً که یکی میزنید و صد تا از همون کلفتها که میگی دارید رو میخورید و آخ هم نمی گید از بس که در طول این سالها خوردید
  4
  21
  شنبه ۰۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  عجب صبری خدا بتو داده؟
  0
  1
  شنبه ۰۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Sam1977 - دمشق، سوریه
  PERTAPANI - بن، آلمان
  دریای سرخ مال ایران نیست ۴ تا ساختمان خالی تو سوریه میزنن زیاد خوشحال نشو عزیز نصف دخترهای سرباز از غزه باردار برگشتند،،، البته چون سربازاتون LGBT هستند، برین خوش باشین با اخبار اسراییل
  2
  3
  یکشنبه ۰۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۰:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.