قاتل نژادپرست یک خانواده مسلمان در کانادا به ۵ بارحبس ابد محکوم شد

قربانیان از راست به چپ: سلمان افضل، ۴۶ ساله(پدر خانواده)، طلعت مادر بزرگ خانواده ۷۴ ساله(مادر آقای افضل)، مدیحه سلمان، ۴۴ ساله (مادر خانواده) و دخترآنها یمنا افضل، ۱۵ سالهبی بی سی: دادگاهی در کانادا ناتانیل ولتمن، مرد جوانی را، که سه سال پیش با زیر گرفتن یک خانواده مسلمان در شهر لندن استان انتاریو، چهار عضو خانواده افضل را کشت، به ۵ بار حبس ابد محکوم کرده است.
قاضی دادگاه ناتانیل ولتمن را، که نوامبر پارسال از سوی هیئت منصفه مجرم شناخته شده بود، برای قتل چهار عضو خانواده افضل به چهار بار حبس ابد و برای اقدام به قتل عضو دیگر این خانواده، که از سانحه جان به در برد، به حبس ابد پنجم محکوم کرده است.

او در سال ۲۰۲۱ با وانت بزرگ خود اعضای این خانواده مسلمان را که در حال راه رفتن کنار خیابان بودند زیر گرفت و بعدا هم در دادگاه اذعان کرد که آگاهانه چنین کرده است.

سلمان افضل، ۴۶ ساله و همسرش مدیحه سلمان، ۴۴ ساله و دخترآنها یمنا افضل، ۱۵ ساله و مادر ۷۴ ساله آقای افضل، به نام طلعت، در این حمله، که «تروریستی و با نیت نژادپرستانه» ارزیابی شده، کشته شدند. پسر ۹ ساله خانواده زنده ماند هر چند جراحات جدی برداشت.

ناتانیل ولتمن طی ۲۵ سال اول محکومیت خود حق درخواست عفو هم نخواهد داشت.

دادگاه او نخستین بار در نظام قضایی کانادا بود که پرونده‌ای مرتبط با اقدام تروریستی در پی باورهای «برتری نژادسفید» طرح و رسیدگی می‌شد.

قاضی در جریان رسیدگی به این پرونده در ژانویه گذشته، در اقدامی نادر به بیش از ۷۰ نفر، که بر اثر این واقعه آسیب دیده بودند، اجازه داد در دادگاه از خود و پیامد این قتل‌ها بر زندگی‌شان بگویند.
+57
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  arian1 - ابادان، ایران

  چند تا مسلمان مفتخور که بغیر از خلاف و دزدی و فروش مواد مخدر و کارهای تروریستی در کشورش هیچ کار مفیدی انجام نداده اند را خدمت الله فرستاد. نبایستی که مجازات سنگینی بکنند. امسال همین مسلمانها هزاران ک دک و زن و جوان بی گناه را در کشور خودمان می کشند بدونه هیچ گونه مجازاتی
  82
  43
  جمعه ۰۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  مطلب روز - تهران، ایران
  arian1 - ابادان، ایران
  معلوم میشه تو هم از اون دسته آدمایی میمونی بدبخت عقده ای که اه نداری نا ناله سودا کنی !
  20
  34
  جمعه ۰۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  خوش باور - تهران، ایران
  تو فاقد یک چیز هستی ، انهم انسان بودند . موجودی که همه را بد میداند ، غیر از خوش ، از مذهب مسلمانها بیزار هستی ، باش منهم تنفر دارم ،ولی چرا مثل یک انسان فکر نمی کنی ، امیدوارم که یک بسیجی حالی بتو دهد .
  23
  19
  جمعه ۰۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  امیدوارم در زندان عرصه را طوری بر او تنگ کنند ,که روزی 5بار آرزوی اعدام بکند
  9
  26
  جمعه ۰۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  ابن ملجم(ع) - مونیخ، آلمان
  مطلب روز - تهران، ایران
  باجناقش بهش خیانت کرده سخت نگیر. فلسفه مقدس بودن. بادمجان در مسلک شیعی به همبن منظور است.
  0
  1
  شنبه ۰۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.