طرح «یک روز پس از حماس»؛ برنامه‌های نتانیاهو برای آینده غزه اعلام شد

صدای آمریکا: بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، طرحی به عنوان «یک روز پس از حماس» را برای تصویب آن به اعضای کابینه سیاسی و امنیتی این کشور ارائه کرد.

به گزارش رسانه های اسرائیلی، نکته های اصلی این طرح در بر گیرنده شناسایی یک نهاد غیرنظامی است که مسئول غیرنظامی کردن نوار غزه خواهد بود و آزادی عمل ارتش اسرائیل را حفظ خواهد کرد.

به گزارش روزنامه «جروزالم پست»، در ابتدای طرح آقای نتانیاهو آمده است: «اسرائیل به منظور جلوگیری از تجدید تروریسم و خنثی کردن تهدیدها از سوی غزه، آزادی عمل عملیاتی خود را در کل نوار غزه، بدون محدودیت زمانی حفظ خواهد کرد».

به نوشته این طرح، همچنین «فضای امنیتی ایجاد شده در نوار غزه در منطقه هم مرز با اسرائیل تا زمانی وجود خواهد داشت که نیاز امنیتی به آن وجود داشته باشد».

«تایمز اسرائیل» هم نوشته که هدف از طرح بنیامین نتانیاهو، تعیین «مقامات محلی غیر وابسته به گروه های تروریستی» برای اداره نوار غزه به جای گروه شبه نظامی حماس است که تحت حمایت های جمهوری اسلامی قرار دارد. با این همه، در طرح اشاره ای به تشکیلات خودگردان فلسطینی نشده است.

نخست وزیر اسرائیل پیشتر گفته بود که اجازه نخواهد داد این تشکیلات، غزه را اداره کند. اما او برخی اوقات اشاره کرده که اسرائیل به تشکیلات خودگردان در شکل کنونی خود اجازه نخواهد داد به غزه بازگردد.

به نوشته تایمز اسرائیل، این موضوع نشان می دهد که اسرائیل می تواند با تشکیلات خودگردان اصلاح شده ای که دولت جو بایدن آن را تحت فشار قرار داده است، همزیستی داشته باشد.

این تشریه همچنین اشاره کرد که جزییات طرح «یک روز پس از حماس» بر اساس مواضعی است که آقای نتانیاهو از آغاز جنگ در غزه ابراز داشته است.

جنگ در غزه پس از حملات تروریستی شبه نظامیان حماس به اسرائیل در روز ۱۵ مهر آغاز شد. در این حملات دست کم ۱۲۰۰ تن کشته شدند که اکثر آنها غیر نظامی بودند. به دنبال آن، اسرائیل عملیات نظامی خود را با هدف نابودی حماس آغاز کرد.

بر اساس این گزارش، در بیانیه دفتر اقای نتانیاهو آمده است که این طرح بر اساس اصولی بنا شده است که مردم آن را پذیرفته اند و به عنوان مبنایی برای گفتگوهای آینده در مورد مدیریت پس از جنگ غزه خواهد بود.

این طرح همچنین تاکید می کند که «ارتش اسرائیل به جنگ تا دستیابی به اهداف خود، یعنی نابودی قابلیت های نظامی و زیرساخت های دولتی حماس و جهاد اسلامی، بازگشت گروگان های ربوده شده در ۱۵ مهر و حذف هر گونه تهدید امنیتی درازمدت از سوی نوار غزه»‌ ادامه خواهد داد

به نوشته طرح «یک روز پس از حماس»، «ارتش اسرائیل آزادی نامحدود خود را برای انجام عملیات در نوار غزه به منظور جلوگیری از احیای مجدد فعالیت های تروریستی حفظ خواهد کرد.»

این طرح همچنین در بر گیرنده این موضوع است که اسرائیل اقدام به زدودن رادیکالیسم در تمام موسسات مذهبی، آموزشی و رفاهی موجود در غزه خواهد کرد.
+68
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۵
  romano - تهران، ایران
  طرحش منو یاد حقوق ملت ایران در اسلام رحمانی خامنه‌ای میاندازه. جالبه نه حرفی از شهرکهای یهودی بیت المقدس نه کشور مستقل و نه هیچ چیز دیگه. این بیشرف یک نسخه یهودی سازی شده از قوانین دنیا رو برای یک جمعیت اقلیت میخواد رسما امنیت و آسایش دنیا رو به گروگان گرفته. مردک طبق قوانین بین‌المللی فلسطین یک موجودیت ملی مثل تمام کشورهاست و هم حق تعیین سرنوشت خودش و مدیریت خودش رو داره. این طرز حرف زدنت دو حالت داره یا آمریکا زیاد پشتیبانی کرده پررو شدید یا آی کیوی داشتن یک کشور ندارید که بنظرم هر دوشه. دوره عوض شده.
  39
  20
  جمعه ۰۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن
  تا بحال از این طرحهای آبدوغ خیاری رو همه نجست وزیران اسرائیل برای فلسطین و فلسطینیان داده و کنست هم تصویب کرده ، ولی اینطور که تاریخ نشون داده ، آش همون آش و کاسه هم همون کاسه ! به این معنی که امنیت اسرائیل و اسرائیلی بطور صد در صد حفظ نشده و موج یهودی ستیزی هم در سراسر دنیا ، خصوصاً اروپا کم نشده ! تنها یکبار بیچاره اسحاق رابین و کفتار پیر عرفات توافقی با ادعای حل منازعات فلسطین و اسرائیل ، در یک چهارچوب زمانی مشخص و به رسمیت شناختن دو جانبه حق موجودیت و تشکیل کشور فلسطین در مرزهای 1967 با نظارت بیل کلینتون و در کاخ سفید بین طرفین امضاءشد ، اما با ترور اسحاق رابین توسط یک کله خر صهیونیست عملاً این پیمان که به پیمان اسلو معروف شد با شهرک سازیها و دیگر اجحافات دولت بعدی اسرائیل در حق فلسطینیان ، محقق نگردید و شد بلای مردم ایران ، که تا به امروز شاهدش بوده ایم !!
  5
  21
  جمعه ۰۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.