دشنام توهین‌آمیز جو بایدن به پوتین ؛ کرملین: بایدن مشاوران بهتری استخدام کند

جو بایدن در بدو ورود به سانفرانسیسکو برای شرکت در گردهمایی انتخاباتیدویچه وله: جو بایدن در یک گردهمایی انتخاباتی از رئیس‌جمهور روسیه با عبارتی توهین‌آمیز یاد کرد. کرملین در واکنشی فوری با انتقاد از ادبیات بایدن، او را یک "کابوی هالیوودی" خواند که "به اعتبار آمریکا لطمه می‌زند."

رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه (دوم اسفند/ ۲۱ فوریه) در جریان دیدار با شماری از حامیان مالی حزب دموکرات در سن‌سانفراسیسکو پوتین را "یک حرامزاده دیوانه" خواند. جو بایدن در این گردهمایی انتخاباتی برای یاد کردن از پوتین از عبارت S.O.B استفاده کرد که در زبان انگلیسی مخفف son of a bitch است که دشنامی توهین‌آمیز و ناشایست به شمار می‌رود.

بایدن در سخنرانی خود از تغییرات اقلیمی به عنوان مشکلی اساسی و "تهدیدکننده بشریت" یاد کرد و گفت: «ما یک پوتین ...دیوانه داریم و دیگران. باید همیشه نگران یک درگیری اتمی باشیم اما خطر تهدیدکننده برای بشریت، تغییرات اقلیمی است.»
انتقاد مسکو
پس از انتشار این سخنان رئیس جمهور آمریکا، کرملین از انتخاب واژگان جو بایدن انتقاد و به او توصیه کرد مشاوران بهتری را به خدمت بگیرد. دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت بایدن با انتخاب این کلمات مثل یک "کابوی هالیوودی" به نظر می‌رسد و به اعتبار آمریکا لطمه می‌زند.

او افزود برخلاف آنچه رئیس‌جمهور آمریکا گفته، تغییرات آب و هوایی تهدیدی برای بشریت به شمار نمی‌روند بلکه این تهدید "پیرمردهای بی‌فایده‌ای مثل بایدن هستند که فرتوت شده‌اند و آماده‌اند تا علیه روسیه جنگ به راه بیاندازند."

پسکوف گفت ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه تا کنون از چنین ادبیات بی‌ادبانه‌ای استفاده نکرده است.

این اولین باری نیست که رئیس‌جمهور آمریکا از این واژه برای ابراز انتقاد استفاده کرده است. بایدن ژانویه  ۲۰۲۲ نیز در جریان یک گفت‌وگو با خبرنگاران در کاخ سفید پس از آنکه یک خبرنگار شبکه "فاکس نیوز" از او درباره تورم پرسید، در حالی‌که متوجه نبود میکروفنش هنوز روشن است، این عبارت توهین‌آمیز را به زبان آورد.
+41
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  karaji - کرج ، ایران

  اگر راستش رو بگیم هر دو دیوانه و ح ر ...زاده هستید که تر زدید به دنیا...
  17
  58
  ‌پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Stopmindcontrol - سائو پائولو، برزیل

  اصلا خود خدا هم حـ... است چه برسه به پوتین و خامنه ای و بایدن و ترامپ و شی جین پینگ
  12
  36
  ‌پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  البته SOB رو چو نیک بنگریم میشه مادر ...... 😀😀! حـ... میشه bustard. در اینجا مخترع فحش (😀) از کلمه bitch که سگ ماده است استفاده تشبیهی برده چون سگ ماده رو در یک زمان ممکنه ده ها سگ نر بله! طبق تعریف ادیان الهی (هه هه!!) حتی اگر مادر اون بچه فقط با یکی خوابیده باشه ولی خارج از ازدواج باشه حـ.... خلاصه خواستم منظور این گ..رو درست رسونده باشم. این همون فحشیه که به عرزشی ها میدیم. بهشون میگیم صد پدر. و مترادفش میشه ننه سگ 😀😀
  2
  16
  ‌پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  این ایرانیان یوکی چقدر رو کلمه حـ... حساسه و سانسور میکنه؟ بابا خودتون توی متن بالا ده دفه نوشتین 😀😀😀
  0
  5
  ‌پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  agha_ehsan - تهران، ایران
  این دلقک وقتی میره پشت میکروفن دو کلمه حرف میزنه و می خواد بیاد پایین یاد میره از کجا بالا اومده بود ! رو سن دور خودش چرخ میزنه !
  0
  0
  جمعه ۰۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.