جزئیات بیشتر از پاکبان پل نیایش:۲۰ ساله و نامش الیاس محمدی و اهل افغانستان بود

منوتو: تلویزیون منوتو به یک تصویر و اطلاعات اختصاصی، از هویت پاکبان کشته‌شده در پل نیایش تهران دست پیدا کرده‌ است. آن‌گونه که بررسی‌های تلویزیون منوتو نشان می‌دهد، پاکبان جوانی که ساعت ۲ نیمه‌ شب جمعه ۲۰ بهمن، به قتل رسیده، الیاس محمدی نام دارد و اهل افغانستان است.

این جوان روزها در یک میوه‌ فروشی حوالی فلکه دوم صادقیه و شب‌ها هم در شهرداری کارگری می‌کرده است.

بررسی‌های منوتو حکایت از این دارد که پیکر پاکبان پل نیایش، هنوز دفن نشده و تلاش می‌شود، برای خاکسپاری به افغانستان بازگردانده شود.

منبع آگاه منوتو می‌گوید چون این جوان،‌ اهل افغانستان بوده، امکان پیگیری پرونده برای نزدیکان او ممکن نیست.

پیش‌تر سخنگوی شهرداری تهران، در خصوص این پرونده، گفته بود: «دستگاه قضایی و مجموعه انتظامی این موضوع را بررسی خواهند کرد.»

عامل قتل بازداشت شده و برخی رسانه‌ها در داخل ایران، می‌گویند فکر می‌کرده، پاکبان، سارق پرچم‌های روی پل است. شمار دیگری از رسانه‌های داخلی هم نوشته‌اند: متهم تصور می‌کرده پاکبان، «قصد اهانت به پرچم‌هایی را دارد که به مناسبت ۲۲ بهمن برافراشته‌شده بودند و می‌خواسته آن‌ها از بین ببرد.»

متهم به قتل، با این که اعتراف کرده پاکبان را هل داده و او از پل پرتاب شده، اما مدعی شده، متوجه مرگ کارگر شهرداری نشده است و خواسته خانواده مقتول او را «حلال» کنند.

همکار مقتول که شاهد جنایت بوده، گفته عامل قتل بر پرشیایی مشکی سوار بوده، مقابل کارگران شهرداری توقف می‌کند، ناگهان از خودرو پیاده شده و بدون مقدمه، با مقتول گلاویز می‌شود و او را از پل به پایین پرتاب می‌کند. زمانی‌ که کارگران دیگر تلاش می‌کنند مانع فرار عامل قتل شوند، تهدید می‌شوند که آن‌ها هم از پل پرت خواهند شد. عامل قتل، سپس سوار خودرو شده و با همراهانش می‌گریزد.
+39
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  antifascism - تهران، ایران

  جدیدن مردن هرکی میخوان توجیه کنن میگنن افغانی بود. مقصر مردمن که افغانی ستیزی میکنن. اونا مجبور نباشن تور گردشگری مفت هم ایران نمیان...
  13
  41
  ‌پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۰:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  از قدیم رواج داشت، هر جنایت کاری سعی میکرد جنایتش را با ادعای "به امام فحش داد" پوشش دهد! الان دیگه ظاهرا فحش به امام چندان کارایی ندارد و توهین به پرچم جایگزین شده!!
  1
  46
  ‌پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۷:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  London_iran - لندن، انگلستان

  وقتی تو مملکت هر کس به‌نفع نظام هر جنایتی دلش می خواد به طور خود جوش می کند و کسی هم کاریش نمی کند، می شود همین. حالا اگر یک بسیجی به خاطر مزاحمت کشته می شد طرف‌ رو سریع دادگاهی و بعد اعدام می کردن.‌
  1
  33
  ‌پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.