ماجرای حمله طرفداران فلسطینی‌ها به شهروند ایرانی-بریتانیایی

 تصویری از یک تجمع اعتراضی طرفداران فلسطینی‌ها در لندن. (آرشیو)صدای آمریکا: روزنامه بریتانیایی دیلی‌میل روز دوشنبه سی‌ام بهمن ماه در گزارشی به حمله روز شنبه جمعی از معترضان طرفدار فلسطینی‌ها به یک شهروند ایرانی- بریتانیایی، در جریان یک گردهمایی اعتراضی در لندن پرداخت.

طبق گزارش، نیاک قربانی ٣٧ ساله، در مقابل معترضان پلاکاردی در دست گرفته بود که حامل این پرسش بود: «آیا موافقید که حماس سازمانی تروریستی است؟ بله یا بله؟»

به گزارش دیلی‌میل، معترضان در واکنش به این اقدام «شجاعانه» آقای قربانی به سوی او بطری آب، چوب، کلوخ خاک، و اشیایی دیگر پرتاب کردند.

این شهروند ایرانی-بریتانیایی به روزنامه دیلی‌میل گفت که پلیس با اجازه دادن به «هوادارن حماس» به حمله علیه معترضان قانونمدار، بریتانیا را در معرض «خطر جدی» قرار می‌دهد.

او به دیلی‌میل گفت دلیل اعتراضش این بوده که مردم ایران سال‌ها است که از حماس و دیگر «گروه‌های تروریستی مشابه» آن رنج می‌برند.

نیاک قربانی ابراز نگرانی کرده که اگر اقدامی صورت نگیرد، ترس از ابراز عقیده بر آینده مردم بریتانیا مستولی شود.

طبق قوانین بریتانیا، حماس یک سازمان تروریستی است.

یک سخنگوی پلیس لندن به دیلی‌میل گفته اگرچه محتوای پلاکارد آقای قربانی، انعکاس صحیحی از موضع رسمی دولت بریتانیا در قبال حماس است، اما چون اولویت پلیس تنش‌زدایی و ایمن نگه داشتن همگان بوده، پس از ۱۰ دقیقه تقاضا از این شهروند ایرانی-بریتانیایی او را با بکارگیری «حداقل زور» از محل تظاهرات دور کرده‌اند.

سیاست حمایت گسترده مالی و تسلیحاتی جمهوری اسلامی از نیروهای نیابتی خود در منطقه از قبیل حزب‌الله لبنان، حماس، و جهاد اسلامی دهه‌ها است که با انتقاد میلیون‌ها ایرانی داخل و خارج کشور مواجه شده است.

منتقدان و مخالفان جمهوری اسلامی در گردهمایی‌های اعتراضی خود طی سال‌های گذشته بارها با دادن شعار «نه غزه نه لبنان، جانم فدای ایران» مخالفت خود با سیاست‌های مداخله‌آمیز حکومت ایران را یادآور شده و تصریح کرده‌اند که ثروت ملت ایران باید به جای هدر رفتن در ماجراجویی‌های خطرناک منطقه‌ای، صرف حل بحران‌های بسیاری جدی اقتصادی و زیست‌محیطی و همچنین عمران و آبادانی کشور شود.

برخی کارشناسان بعضا نزدیک به طیفی از حکومت نیز بارها ضمن یادآوری زیان‌های پرشمار دشمنی با اسرائیل، خطاب به سران جمهوری اسلامی گفته‌اند که چنین «رسالتی» را نه قانون اساسی کنونی و نه ملت ایران به حکومت جمهوری اسلامی نداده است و تداوم پیگیری این سیاست تنها متضمن وارد شدن ضربه‌های بیشتری به منافع ملی و آینده کشور است.
+76
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  amirHassna - سیدنی، استرالیا

  نوش جون اروپا.
  9
  96
  ‌سه شنبه ۰۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  این در طول تاریخ منطق اسلام بوده است. جنایت و جنایت و جنایت. هر جا زورشان کم است خودشان را تابع و مظلوم نشان میدهند و هر وقت پر زور شدند نسل هر مخالفی را از روی زمین بر می اندازند. اعتقادات قلابی خودشان را مثل خلقت جهان در 6 روز و ختنه را از مزخرفات تورات یهودیان دزدیده اند و انقدر ابله هستند که ضمن سجده به یک سنگ فکر میکنند که این ترهات را خالق هستی برایشان فرستاده است
  17
  116
  ‌سه شنبه ۰۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  PERTAPANI - بن، آلمان

  رهبر دشمنان اسرائیل در اروپا لونه کرده واسه همین سیاستمداران اروپایی حاضر نیستند حامیان گروه های تروریستی ضد اسرائیل را در لیست تروریستی قرار بدهند
  11
  81
  ‌سه شنبه ۰۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  machan - لس انجلس، ایالات متحده امریکا

  ایرانی های پهلوی پرست شدند وحشی و چشمشان را به همه جنایت اسرائیل بستند. حقشونه. ایرانی احمق تو رفتی اروپا گیر دادی به فلسطین؟ چه ربطی به تو داره؟
  120
  27
  ‌سه شنبه ۰۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۳
  خداوند - آسمان، ایران

  دمش گرم، بهترین ایده برا گرفتن پناهندگی، از مسیحی شدن و همجنس گرا شدن که بهتره ..
  83
  13
  ‌سه شنبه ۰۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان

  machan - لس انجلس، ایالات متحده امریکا
  ربطش در اینه فلسطین و حماس همون تفکر جمهوری اسـ... هست.
  6
  66
  ‌سه شنبه ۰۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان

  فلسطینی و حماس و تفکرشان همین هست،استبداد،دیکتاتوری مذهبی و تروریسم.تموم شد و رفت.ما که لذت میبریم اسرائیل داره اینها رو شخم میزنه و میدره میره جلو.تا بحال دیدید یهودیها حمله کنند به تجمعات اعراب و طرفدارانشون؟ تا بحال دیدید یهودی حمله کنه به کسی که چرا یهودی نیستی یا چرا قوانین دین یهود رو اجرا نمیکنی؟ تابحال شده یهودی جایی رو بمب گذاری کنه،یا بره خودش رو منفجر کنه بین مردم تا کفار کشته بشند؟
  9
  64
  ‌سه شنبه ۰۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  یه مشت تروریست احمق که آویزون حکومت اسـ... ایران هستند . دین جنگ و زن ستیز
  4
  45
  ‌سه شنبه ۰۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  machan - لس انجلس، ایالات متحده امریکا
  بیگی بخواب بابا. دم اسراییل گرم. دیگه صبر و تحمل هم حدی داره. بهمین زودی هم میزنه لبنان رو صاف میکنه. کوری ندیدی همینها یک کلمه راجع به کشته شدن إیرانی ها نگفتن؟ چقدر پول ماله کشی میگیری؟
  5
  48
  ‌سه شنبه ۰۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  خداوند - آسمان، ایران
  پس دست بجنبون دیگه! تا پارسال ....مینداختی الان گاز میگیری، بالاخره پرونده ات میاد بالا با اینکارها دیگه
  6
  35
  ‌سه شنبه ۰۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Mehr2023 - لندن، انگلستان
  خداوند - آسمان، ایران
  اوستا نوشته شهروند ایرانی بریتانی یعنی طرف شهروند اینجاست بقول خودتون خرش از پل گذشته وپاسپورت داره. لطفا کمی با دقت مطالعه فرمایید
  2
  20
  ‌سه شنبه ۰۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.