جسد خلبان روسی که به اوکراین تسلیم شده بود در اسپانیا پیدا شد

العربیه: پلیس اسپانیا، دوشنبه 30 بهمن صحت گزارش‌های قبلی اوکراین را تایید کرد، که جسد ماکسیم کوزمینوف خلبان 28 ساله روس را در 13 فوریه جاری، در گاراژ آپارتمانی در شهر وییاخویوسا در 73 کیلومتری آلیکانته در شرق اسپانیا و مشرف بر دریای مدیترانه پیدا کرده است.

بر اساس گزارش‌هایی که «العربیه» به آن دست یافته، بازرسان از همان ابتدا به دلیل اصابت 6 گلوله و زیرگرفته شدن با خودرو قاتلان، قتل او را «تسویه حساب» تلقی کردند.

روزنامه محلی «ال موندو»، شامگاه دوشنبه 30 بهمن در وب‌سایت خود و همچنین خبرگزاری «ای‌اف‌ای» اسپانیا اعلام کردند، پلیس در جستجوی دو نفر که محل جرم را با یک خودرو ترک کردند، در شهر مجاور پیدا کرده است.

پلیس گفته است کوزمینوف هویت جعلی داشته به همین خاطر اخبار اولیه نشان می‌دهد 33 ساله است.

به نظر می‌رسد پلیس معتقد بود قبل از اینکه ماکسیم کوزمینوف از خدمت سربازی در 4 سپتامبر با هلیکوپتر «Mi-8» از روسیه به اوکراین فرار کند و در اسپانیا با نام دیگر و گذرنامه اوکراینی زندگی کند، شلیک گلوله به او مربوط به یک باند است. تا اینکه پلیس از واقعیت آگاه شد با این وجود پلیس نمی‌تواند تاکید کند که قتل او مرتبط با جدایی از روسیه است.

احتمال دارد نامکوزمینوف در لیست اهداف روسیه باشد. چرا که گزارشی که شبکه تلویزیونی دولتی، «Rossiya-1 News» سال گذشته پخش کرد، سرگئی زنین، خبرنگار نظامی، از او به عنوان «خائن به وطن» که مجازات آن اعدام با تیراندازی است، نام برد.

همچنین به نقل از یک منبع اطلاعاتی نظامی روسیه آمده است: «ما او را پیدا خواهیم کرد و تا حدی که قانون کشور ما به اتهام خیانت اجازه دهد، او را مجازات خواهیم کرد، «چیزی که در اسپانیا اتفاق افتاد.»
+29
رأی دهید
-13

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.