رسانه اسرائیلی از کشف «فناوری‌های پیشرفته» متعلق به جمهوری اسلامی زیر مقر اونروا خبر داد

 یکی از تونل‌های کشف شده حماس در غزه.صدای آمریکا: تلویزیون دولتی اسرائیل، کان ۱۱، روز دوشنبه ۳۰ بهمن، گزارش داد که نیروهای اسرائیلی در نوار غزه شواهدی پیدا کرده‌اند که حکومت ایران را با شبه‌نظامیان حماس در غزه و آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل متحد (اونروا) مرتبط می‌کند. بنا به این گزارش، ارتش و سازمان‌های اطلاعاتی اسرائیل در حال بررسی این تجهیزات هستند که ظاهرا منشا آن چین است.

ارتش اسرائیل در جریان حمله اخیر خود به مقر اونروا در محله ریمال شهر غزه، مرکز داده‌پردازی حماس را در زیر ساختمان اونروا پیدا کرد که پر از سرورها، کابل‌های برق، یک ژنراتور برق، و محل زندگی بود.

بر اساس گزارش این تلویزیون، این تجهیزات «فناوری متعلق به رژیم ایران» است که ظاهراً از طریق چین وارد غزه شده بود.

بنا بر گزارش‌ها نیروهای اسرائیلی در این عملیات یک خوشه سرور (مجموعه‌ای از سرورهای کامپیوتری) و سایر تجهیزات فناوری را منهدم کردند و ۱۲۰ تن از افراد گروه‌های شبه‌نظامی را نیز کشتند.

یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل، روز جمعه به خبرنگاران گفت نیروهای اسرائیلی اطلاعاتی در اختیار دارند که نشان می‌دهد ۳۰ کارمند اونروا در کشتار حماس در ۱۵ مهر شرکت داشتند.

او اسامی و تصاویر ۱۲ کارمند اونروا را که اسرائیل قبلاً به شرکت شرکت در حمله حماس در جنوب اسرائیل متهم کرده بود به اشتراک گذاشت. یکی از این افراد فیصل النعمی، مددکار اجتماعی عضو اونروا، است که اسرائیل می‌گوید در ۱۵ مهر در خاک اسرائیل شناسایی شد و در ربودن یک سرباز اسرائیلی نقش داشت. دیگری، علا جودا، معلم دینی آنروا است که همچنین فرمانده گروهان در گردان نصیرات حماس بود. او در خاک اسرائیل دستگیر شد.

به گفته گالانت، ۱۴۶۸ نفر از ۱۳ هزار کارمند اونروا در غزه اعضای حماس یا جهاد اسلامی هستند.

اسرائیل اولین بار اوایل بهمن از ارتباط اونروا و حماس خبر داد و این باعث شد چندین کشور، از جمله ایالات متحده و بسیاری دیگر از کشورها، کمک مالی به این سازمان را به حالت تعلیق درآورند.

سازمان ملل متحد نیز با تشکیل یک گروه ویژه مستقل بررسی ارتباط این آژانس با حماس را آغاز کرد. آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، گفت که ۹ نفر از کارکنان آین آژانس که در گزارش اسرائیل عضو حماس معرفی شده‌ بودند، اخراج شده‌اند.

ارتش اسرائیل پیشتر از کشف تونل‌های حماس در زیر مقر اصلی اونروا در غزه خبر داده بود.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، ارتش اسرائیل از خبرنگاران خواست از تونل‌های کشف شده بازدید کنند.

یک خبرنگار آسوشیتدپرس تخمین زده که شبکه تونلی کشف شده زیر مقر اصلی اونروا در غزه دست‌کم نیم کیلومتر امتداد و حداقل ۱۰ درب ورودی دارد.

ارتش اسرائیل در تاسیسات اونروا، تفنگ، مهمات، نارنجک، و مواد منفجره پیدا کرد که از سوی اعضای گروه حماس مورد استفاده قرار می‌گرفتند.

یکی از اهداف اصلی حمله اسرائیل به غزه، نابودی شبکه این تونل‌ها است که حماس از آن برای جابجایی اعضا، تسلیحات و تجهیزات خود در سراسر غزه استفاده می‌کند.

اسرائیل بارها حماس را به استفاده از زیرساخت‌های غیرنظامی همچون مدارس، مساجد، و تاسیسات سازمان ملل برای حمله به این کشور متهم کرده است.

ایران از طریق گروه های تروریستی مانند حماس، جهاد اسلامی فلسطین، حزب‌الله لبنان و انصارالله یمن جنگ نیابتی را علیه اسرائیل به راه انداخته است. ایران تا پیش از حمله ۱۵ مهر حماس به اسرائیل، ۵۰۰ تروریست وابسته به حماس و جهاد اسلامی را آموزش داده بود.
+59
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  Humpy - سیدنی، استرالیا

  حماس سرور برای چی میخواسته دقیقا ؟
  2
  49
  ‌سه شنبه ۰۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۰:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان

  گربه نره و روباه مکار از این اسرائیلی ها راستگو تر هستند، منگولهایی مثل خودتون حرفاتون رو باور میکنه
  106
  31
  ‌سه شنبه ۰۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۰:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Sam1977 - دمشق، سوریه

  افرین به جمهوری اسلامی، محاصره غزه چی شد؟؟؟؟ یعنی ارتش اسراییل پشم، فقط شعار میدن پنجمین ارتش دنیا هنوز تو غزه زاییدن
  32
  6
  ‌سه شنبه ۰۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۴:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  گور دجال زار می بینم - نیده، ترکیه
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان
  کافر همه را به کیش خویش پندارد!
  4
  21
  ‌سه شنبه ۰۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۴:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن
  خوب احمق ، هر کس از جایی کمک میگیره ، طالبان از قطر و عربستان ، حماس از جمهوری شیطانی ، جمهوری شیطانی از چین و روسیه ، شماها هم از آمریکا و یکی دوتا کشور اروپایی !! کجاش ایراد داره !؟ هدف همه ، هم سرکوب و کشتار هست ! غیر از اینه !!؟
  14
  17
  ‌سه شنبه ۰۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۴:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  این همه مدرک تسلیحاتی و غیره از حماس کشف شده که متعلق به نظام جنایتکار اخوندی ایران بوده . دیگر نظام اخوندی در مورد دخالت داشتن یا نداشتن نمی تواند زیر ابی برود و به حقه بگوید که نظام ایران فقط کمک انسانی به فلسطین کرده است. تا از این بیشتر جمهوری نحس اخوندی در مورد دخالت داشتنش در جنگ غزه و اسرائیل دستش رو نشده و رسوا تر نگشته بهتر است مثل حوثیهای یمن و حزب الله لبنان و تا حدودی نیروهای شیعه عراقی دستش را بالا ببرد و بگوید اگر جنگ بین حماس و اسرائیل به اتش بس منجر نشود نظام اخوندی ایران هم دخالت خواهد کرد درجنگ بین حماس و اسرائیل و هر گونه پشتیبانی از نیروی حماس و جهاد اسلامی غزه را علنی میکند.
  1
  18
  ‌سه شنبه ۰۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۶:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  چون در اسرائیل مجازات اعدام وجود ندارد چقدر جالب است که این عاشقان عقب افتاده ی شهادت را به اسیری نمی گیرند بلکه به فیض شهادت نائل میکنند تا مستقیما بجای 72 حوری با 72000 کِرم لوند و لغزان هم نشین شوند و کرم ها در شعور نداشته ی این ها بلولند و از دماغشان تو رفته و برای هواخوری از گوششان بیرون بزنند
  9
  28
  ‌سه شنبه ۰۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۶:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  گور دجال زار می بینم - نیده، ترکیه
  Sam1977 - دمشق، سوریه
  هاها، زبان بسته، دیگر غزه ای در کار نیست! الان صحبت محاصره رفح و حمله به رفح میباشد! این تعصب هیستریک و پوشالی، مغزتان را پوسانده!
  8
  26
  ‌سه شنبه ۰۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۷:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Sam1977 - دمشق، سوریه
  گور دجال زار می بینم - نیده، ترکیه
  این پست عکس بگیر یادت نره وقتی آخرین ...
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۴:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  گور دجال زار می بینم - نیده، ترکیه
  Sam1977 - دمشق، سوریه
  من دعا میکنم که انشاالله همگی تان به همان بهشتی که انبیاء بشارت دادند، بزودی واصل شوید!
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.