قوه قضائیه برنده کلاهبرداری «کوروش کمپانی»؛ ۴۶ میلیارد تومان هزینه ثبت شکایت مال‌باختگان

 مالباختگان کوروش کمپانیصدای آمریکا: اطلاعات منتشر شده در شبکه‌‌های اجتماعی و تصاویر فیش‌های پرداختی مالباختگان نشان می‌دهد که هزینه هر ثبت شکایت از شرکت «کوروش کمپانی» ۲۳۰ هزار تومان است که با توجه به تعداد ۲۰۰ هزار مالباخته، ثبت این میزان شکایت بیش از ۴۶ میلیارد تومان درآمد برای قوه قضائیه خواهد داشت.

برخی تحلیلگران معتقدند کلاهبرداری ۲ هزار میلیارد تومانی این شرکت فارغ از اظهارات و ادعاهای مالک متواری این کمپانی، بدون همراهی و ذینفع بودن برخی نهادهای امنیتی و قضائی و دستگاه‌های دولتی امکان پذیر نبود.

در همین راستا اعلام شده شرکت «کوروش کمپانی» دارای نشان «ای‌نماد» یعنی «نماد اعتماد الکترونیکی» است و همین مساله موجب اعتماد شهروندان به آن شده بود.

وب‌سایت «دیجیاتو» به نقل از یکی از مالباختگان نوشته است که «تبلیغ سلبریتی‌ها و نماد اعتماد الکترونیکی» دو عاملی بوده که موجب اعتماد او به شرکت «کوروش کمپانی» شده بود.

کلاهبرداری به این شیوه نخستین بار نیست که در ایران رخ می‌دهد و روزنامه «فرهیختگان»، گزارش داده که در چند سال گذشته «۳۲ مورد کلاهبرداری» در ایران رخ داده که «هر کدام بیش از چند هزار مال‌باخته» برجا گذاشته است.

بر اساس این گزارش، «نقاط مشترکی در این نوع کلاهبرداری‌ها» به چشم می‌خورد که «تورم بالا در کشور»، «کاهش ارزش دارایی و سرمایه افراد»، کمبود «سواد مالی در جامعه» نسبت به پروژه‌هایی که با این شیوه کار می‌کنند، و «ممنوعیت و محدودیت واردات» از جمله این موارد مشترک هستند.

بنا بر گزارش‌های پیشین صدای آمریکا، نام شرکت‌های متعدد دیگری از جمله ریحان‌تاک، رضایت‌خودرو، کینگ مانی، کریپتولند، و آمیتیس، به عنوان اختلاس‌گران و کلاهبرداران مطرح شده و اعتراضات مال‌باختگان در شهرهای مختلف ایران را به دنبال داشته است.
 صف مالباختگان «کوروش کمپانی» در مقابل پلیس امنیت اقتصادی برای ثبت شکایت
+15
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  اولین بار هست می‌شنوم برای ثبت شکایت باید پول پرداخت کرد یعنی اگر کسی در حقش بی عدالتی بشه ولی بی پول باشه باید حقش ضایع بشه؟
  3
  20
  دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  antifascism - تهران، ایران
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  اخوندها و پاسدارها چون نسل در نسل بابت مادر و خواهر و دختر و همسرشون و اگه مشتری بود بابت خودشون پول میگرفتن پس بابت همه چی پول میگیرن. بابت شکایتی که معلوم نیست نتیجه بده انقد پول میگیرن که بعضی وقتا بی خیال شکایت میشی چون بیشتر مالت میره
  0
  1
  دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.