ویدیویی از اعدام صحرایی دو اسیر غیر مسلح اوکراینی توسط یک سرباز روسی

العربیه: نیروی زمینی اوکراین با انتشار یک ویدیو که با پهپاد گرفته شده، توضیح داد که یک سرباز روسی دو اسیر اوکراینی بی‌دفاع را در سنگر خود اعدام صحرایی کرد. نیروی زمینی ارتش اوکراین یک‌شنبه 29 بهمن، روسیه را متهم به اعدام این دو سرباز با شلیک گلوله در شرق این کشور کرد و صبح یک‌شنبه با انتشار ویدیوی مزبور در کانال تلگرامی خود نوشت: «روس‌ها بار دیگر موضع خود در قبال حقوق بین‌المللی بشردوستانه با شلیک گلوله به دو اسیر اوکراینی را نشان دادند.»
صحت و محل فیلمبرداری این ویدیو تا کنون تایید نشده است.
نیروهای زمینی با اینکه گفتند این حادثه در بخش «خورتیتسیا» اتفاق افتاده که خارکیف، لوگانسک و بخشی از دونتسک را شامل می‌شود، اما مکان دقیق وقوع ان را مشخص نکردند.

منطقه ذکر شده شامل شهر «آودیئیفکا» نیست که ارتش روسیه کنترل آن را روز جمعه گذشته به دست گرفت.
پیشتر، کانال تلگرامی «دیپ استیت» نزدیک به ارتش اوکراین اعلام کرد، نیروهای روسیه پنج‌شنبه، 6 سرباز اوکراینی از جمله دو نفر که با گلوله زخمی شده بودند را در جنوب «آودیئیفکا» اعدام کردند. مقامات اوکراین تا کنون در مورد این اطلاعات اظهار نظر نکرده‌اند.
مسکو و اوکراین از آغاز جنگ، یکدیگر را به کشتن اسرای جنگی متهم کرده‌اند.
یک ویدئو در مارس 2023 به طور گسترده پخش شد که نشان می‌داد یک سرباز اسیر اوکراینی پس از گفتن «درود بر اوکراین» با شلیک گلوله اعدام شد.
کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در آن زمان اعلام کرد که نقض‌های متعدد حقوق بشردوستانه بین‌المللی علیه اسیران جنگی، از جمله اعدام‌های خودسرانه اسرای روسی و اوکراینی را مستند کرده است.
+12
رأی دهید
-46

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان

  در دنیایی که ما زندگی میکنیم،انسانهایی بسیاری هستند که ذاتا شریر و evil هستند.در این نباید شک کرد.ما روزانه از کنار خیلی از این هیولاهای خفته رد میشیم.موجوداتی که لیاقت نفس کشیدن ندارند .فقط نظم و قوانین اجتماعی هست که جلوی عریان شدن چهره واقعی این موجودات جانی رو گرفته.مذهب،ایدئولوژی و پروپاگاندای سیاسی و ملی باعث برداشته شدن نقاب از چهره بسیاری از این جنایتکاران و موجودات شریر هست.
  3
  115
  دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۰:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  Munchen - مونیخ، آلمان
  تا نباشد چیزکی، مردم نگویند چیزها. باید خود یکی از این موجودات باشی که اینقدر اطلاعات دقیق داری. حال خودت پشت کدام نقاب پنهان شده‌ای؟
  76
  3
  دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۷:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک

  یا فاطمه زهرا - مقدع، دانمارک
  فاطی افغانی سعی نکن خودتو قاطی آدما کنی ما ایرانیان برای افکار پوسیده تو جیره خور عرزشی قائل نیستیم.برو تو روم افغانی‌ها مزخرف نوشتااا کن.
  1
  49
  دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  زمانی که عقیده ۵۷ تی آلوده‌ترین قشر جامعه ایران است.می‌ گویند چرا توهین می‌‌کنی‌؟ ماتحت خود را در اینجا یا برای غزه پاره می‌‌کنند. دم از دمکراسی و حقوق بشر. ولی‌ پای ارباب پوتین که وسط می‌‌یاد در ماتحت عروسی‌ است. نمی‌‌دانید چه عشقی‌ می‌‌کردند در سایت‌ها خود.زمانی که ناوالنی زهر خور کردند. چه تیتر ها. جاسوس امپریالیست فوت کرد. آمریکا از ناوالنی را برای مقاصد امپریالیستی خود استفاده می‌‌کرد. کشتار مردم اکراین مقصر خود هستند. فاشیست هستند. انگار دوباره بعد از ۴۵ سال روح امام ظهور و کنار دست او. شاملو. کیانوری. فرخ. مریم. چریک. مجاهد. مصدق. بردار دو قلو انور خوجه دست تکان می‌‌دهند. ما دوباره آمدیم.کی‌ ما ایرانی‌ها درک می‌‌کنیم. که اگر یک مار هرسال پوست عوض کند. مار باقی‌ می‌‌ماند.مار همشیه مار باقی‌ می‌‌ماند.حتا اگر خود را در پشت کلماتی زیبا ماند حقوق بشر. دمکراسی. غزه پنهان کند. آنچه ما در این سایت تجربه با این قشر داریم. نتیجه آن است که مار ۵۷ تی همیشه یک مار کوچک به دنیا می‌‌آورد.
  3
  21
  دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  زمانی که عقیده ۵۷ اتی رزلترین و الودترین قشر جامعه ایران است.می‌ گویند چرا توهین می‌‌کنی‌؟ ماتحت خود را در اینجا یا برای غزه پاره می‌‌کنند. دم از دمکراسی و حقوق بشر. ولی‌ پای ارباب پوتین که وسط می‌‌یاد در ماتحت عروسی‌ است. نمی‌‌دانید چه عشقی‌ می‌‌کردند در سایت‌ها خود.زمانی که ناوالنی زهر خور کردند. چه تیتر ها. جاسوس امپریالیست فوت کرد. آمریکا از ناوالنی را برای مقاصد امپریالیستی خود استفاده می‌‌کرد. کشتار مردم اکراین مقصر خود هستند. فاشیست هستند. انگار دوباره بعد از ۴۵ سال روح امام ظهور و کنار دست او. شاملو. کیانوری. فرخ. مریم. چریک. مجاهد. مصدق. بردار دو قلو انور خوجه دست تکان می‌‌دهند. ما دوباره آمدیم.
  5
  11
  دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.