اسرائیل: حماس به‌دنبال جایگزین برای یحیی سنوار است

 یحیی سنوار. آرشیوصدای آمریکا: یوآف گالانت، وزیر دفاع اسرائیل، روز یکشنبه ٢٩ بهمن گفت حماس به دنبال یافتن جایگزین برای یحیی سنوار، رهبر این گروه مورد حمایت جمهوری اسلامی در نوار غزه، است.

به گفته وزیر دفاع اسرائیل، این مساله که حماس از اعتماد به فرماندهانش خودداری می‌کند، «بسیار قابل ملاحظه» است.

آقای گالانت با اشاره به تسلیم حدود ۲۰۰ شبه‌نظامی فلسطینی مخفی‌شده در بیمارستان‌های ناصر و امل به سربازان اسرائیلی در روزهای اخیر گفت حماس «روحیه جنگی» خود را از دست داده است.

وزیر دفاع اسرائیل افزود ارتش کشورش شش گردان باقیمانده حماس در مرکز و جنوب غزه را نابود می‌کند و جمهوری اسلامی نمی‌تواند به نیروهای این گروه نیابتی خود کمک برساند.

یوآف گالانت تصریح کرد جنگ تا زمان آزادی ۱۳۴ گروگان اسیر حماس متوقف نخواهد شد.

این در حالی است که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، نیز روز شنبه منتقدانی را که از اسرائیل می‌خواهند اقدام نظامی در رفح انجام ندهد، به تضعیف این کشور در جنگ با حماس متهم کرد و افزود حتی در صورت حصول توافق آتش‌بس، ارتش اسرائیل وارد رفح خواهد شد.

پس از حمله تروریستی ۱۵ مهر حماس به اسرائیل که منجر به کشته‌شدن ۱۲۰۰ نفر و گروگان گرفته شدن بیش از ۲۴۰ تن دیگر شد، اسرائیل تهاجم به غزه را با هدف نابودی این گروه اسلامگرای تحت حمایت جمهوری اسلامی ایران آغاز کرد.

مقامات حماس از آن زمان چندین بار تاکید کرده‌اند در صورت توان حمله‌ای اینچنین را بارها تکرار خواهند کرد.

حماس بدون اشاره به تعداد اعضای کشته‌شده خود در نتیجه تهاجم اسرائیل به غزه می‌گوید بیش از ٢٨ هزار فلسطینی ساکن غزه تا کنون کشته شده‌اند.

بخش فارسی صدای آمریکا نمی‌تواند به طور مستقل آمار و ارقام ارائه‌شده از سوی حماس را راستی‌آزمایی یا تایید کند.

ایالات متحده آمریکا، بریتانیا، اتحادیه اروپا، ژاپن، اسرائیل، و شمار دیگری از کشورها حماس را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داده‌‌اند
+10
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.