جویندگان کشتی‌های غرق‌شده پس از ۸۴ سال «آرلینگتون» را پیدا کردند

 کشتی غرق شده آرلینگتون پس از ۸۴ سال در عمق ۲۰۰ متری کشف شد.صدای آمریکا: جویندگان کشتی‌های غرق شده یک کشتی تجاری را پیدا کردند که در سال ۱۹۴۰ در توفانی در دریاچه «سوپریور» در مرز ایالات متحده با کانادا غرق شد.

به گزارش اسوشیتدپرس، دن فاونتین، محقق «انجمن تاریخی کشتی‌های غرق شده» در پنج دریاچه در مرز ایالات متحده و کانادا موسوم به «دریاچه‌های بزرگ» که «سوپریور» یکی از آنها است، از یافتن این کشتی خبر داد. به گفته او این کشتی فله‌بر ۷۴ متری بنام «آرلینگتون» حامل گندم بود.

کشتی «آرلینگتون» در ۳۰ آوریل ۱۹۴۰ بندر «پورت آرتور» در انتاریو، کانادا، را به مقصد بندر «اوون ساند» انتاریو در حدود نود کیلومتری ترک کرد.

اما وقتی که «آرلینگتون» و یک کشتی باری بزرگتر در دریاچه «سوپریور» گرفتار مه غلیظ و توفان شدند کشتی بزرگتر تصمیم به تغییر مسیر گرفت اما فردریک برک ناخدای کهنه‌کار «آرلینگتون» در همان مسیر باقی بماند.

وقتی «آرلینگتون» رفته رفته در حال غرق شدن بود مهندس ارشد کشتی زنگ خطر را به صدا درآورد. او بعداً در بیانیه‌ای گفت که خدمه «از ترس جان خود و بدون دستور ناخدا برک» کشتی را ترک کردند.

همه خدمه به سلامت خود را به کشتی باری بزرگتر رساندند، اما ناخدا برک با کشتی‌اش غرق شد. گزارش‌ها حاکی از آن است که او دقایقی قبل از غرق شدن کشتی‌اش از روی عرشه به سمت کشتی بزرگتر دست تکان می‌داد.

«انجمن کشتی‌های غرق‌شده» در بیانیه‌ای گفته است که «هیچ‌کس پاسخ را این سئوال را نخواهد فهمید که چرا برک مانند خدمه کشتی‌اش برای نجات خود تلاش نکرد.»

بروس لین، مدیر اجرایی «انجمن تاریخی کشتی‌های غرق شده در دریاچه‌های بزرگ»، گفت آرلینگتون با بهره‌گیری از سیستم سنجش از راه دور که «دریاچه‌های بزرگ» را برای یک دهه رصد می‌کند، کشف شد.
+13
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.