پرت‌کردن پاکبان ۲۰ ساله از روی پل نیایش با توجیه اهانت به پرچم جمهوری اسلامی

پل نیایش در تهرانپاکبانی که دو نیمه شب مشغول تمیز کردن پل نیایش در تهران بوده توسط یک راننده پژو با تصور اینکه در حال اهانت به پرچم جمهوری اسلامی است از روی پل به پایین پرت شد و جانش را از دست داد.

ساعت دو نیمه شب جمعه ۲۰ بهمن حادثه عجیبی روی پل نیایش در تهران روی داد که منجر به قتل یک پاکبان شد. حال با دستگیری قاتل، علت مرگ این پاکبان مشخص شده است.

به گزارش همشهری آنلاین، بنا بر اظهارات همکاران مقتول که در شب حادثه با او بوده‌اند، در حالی که همگی مشغول تمیز کردن پل نیایش بوده‌اند ناگهان یک پژو توقف کرده و بدون دلیل به سمت پاکبان رفته و با او گلاویز می‌شود. در این درگیری پاکبان از پل به پایین پرت شده و جانش را از دست می‌دهد.

همکاران او سعی می‌کنند راننده را بگیرند اما او آنها را نیز تهدید کرده و از محل می‌گریزد.

با دستور پیگیری قضایی، راننده متواری بعد از یک هفته دستگیر شده و به قتل اعتراف می‌کند.

او درباره انگیزه این قتل گفته با دیدن مقتول و "دوستانش" فکر کرده آنها قصد دارند پرچم‌هایی را که به مناسبت ۲۲ بهمن نصب شده بوده، سرقت کنند.

او ادامه داده است: «پرچم‌ها به مناسبت ۲۲ بهمن برافراشته شده بود و من فکر کردم مقتول قصد اهانت به پرچم‌ها را دارد و می‌خواهد آن را از بین ببرد. حتی به پلیس هم زنگ زدم و موضوع را گزارش کردم. با این حال نتوانستم آرام بنشینم، از ماشین پیاده شدم و پس از درگیری با مقتول وی را هل دادم که پرت شد پایین و جان باخت.»

قاتل گفته اصلا نمی‌دانسته که آنها پاکبان هستند و حالا که متوجه شده "پشیمان" است و "عذاب وجدان" دارد.

انتشار این خبر در شبکه‌های اجتماعی بازتاب گسترده‌ای داشت. کاربران بسیاری این حادثه را "نتیجه دیدگاه مروج آتش به اختیار" دانسته و به آن اعتراض کرده‌اند.

معین خضائلی، وکیل حقوق بشری، این واقعه را نتیجه رسیدگی نکردن به قتل‌هایی دانسته که به خصوص سال گذشته "توسط همین آتش به اختیاران انجام شد و نظام جمهوری اسلامی آنها را تحت عنوان خودکشی معرفی کرد و عاملان این قتل‌ها اکنون آزادانه و بدون هرگونه پاسخگویی به زندگی خود مشغولند".
او در شبکه اکس نوشت: «حتی اگر عامل قتل پاکبان درباره انگیزه‌اش دروغ گفته و صرفا خواسته با بیان این انگیزه خود را از اتهام قتل عمد و مجازات آن رهایی بخشد باز هم نشان از این دارد که جامعه پی برده می‌تواند با چنین انگیزه‌هایی جنایت کند و از مسئولیت آن مبرا شود.»

 مرضیه محبی، وکیل نیز در شبکه اکس نوشت: «جمهوری اسلامی نفرت میکارد و مرگ درو میکند، ما نشسته‌ایم ونوبت خودرا انتظار می‌کشیم.»
+23
رأی دهید
-155

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  هیچ کاریش نمیکنند تازه چند وقت دیگه میشه مسول یه اداره با حقوق بالا. روانی معلوم نیست چی زده بوده
  8
  270
  یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  بی ناموس دروغگو ، ک.... ارزشی ، پاکبانها هنگام کار یونیفورم به تن دارند و خر با تمام خریتش این رو بخوبی تمیز میده و میفهمه ، یعنی تو آشغال و لاشی اینو نفهمیدی که اینها پاکبان هستند !!؟ قصاص قصاص !
  12
  257
  یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  Tony Arzenta - کی‌یف، اوکراین

  به همین سادگی جون یه جون با کلی آرزو و امید توسط یه بیعقل از بین رفت، امنیت جانی یه پششششم
  16
  223
  یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  ایران جویدان - جیبوتی، آنگولا

  برای تمام این مسایًل که هر روز تو این خراب شده پیش می یاد خود ما مردم هم مقصریم، اینا که دارن مارو هر روز بعنا‌وینه مختلف از تصادف جادهً گرفته تا موارد درمانی و قتل واعدام و… می کشن، ثروتمون رو هم که دارن می دزدن، پس ما منتظر جی نشستیم باید یکبار برای همیشه این استخون لای زخم رو بیرون بیندازیم وگرنه فردا معلوم نیست که قرعه به اسم کدومه ما می آفته.
  13
  133
  یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  حالا هر کی خلاف و جنایتی میکنه برای فرار از قانون یک بهانه ایی میاره که نظام خوشش بیاد
  6
  100
  یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  مسئولین را اگر میکشید کمی ترحم قابل قبول است ولی به اینگونه افراد اصلا ترحم نکنید . بدبختی ایران و ایرانی بوسیله همینگونه افراد و محسن مخبلباف ها پیوند خورد
  11
  85
  یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  مبارز01 - تهران، ایران

  همه این تفکرات روان پریشانه از گور اوون ضحاکعلی بر می خیزه و تا هنگامیکه این ابلیس زنده است، داستان همین است، فقط مردم ساکت باید منتظر نوبتشان باشند. مگر فتل این جوون با مرگ مهسا، نیکا، حمیدرضا و دیگر جوون های کشته شده چه فرقی داره؟ بازهم سکوت از سر ترس؟. درسته که ضحاکعلی درگیر انجام ماموریتش که همانا برچیدن اسلام عقب مانده و آخوندیسم از جامعه ایران را بخوبی پیش میبره و در کلان به درد ایران آینده لاییک خواهد خورد، اما هر چقدر بر سر قدرت بیشتر بمونه، خسارتمون بیشتر خواهد بود..
  29
  50
  یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  antifascism - تهران، ایران
  ..... به هرچی پرچم و نماده. نمادگرایی کثیفترین و احمقانه ترین تفکر افراد یه اجتماعه. جایی که جون و اسایش انسان و سایر موجودات زنده و طبیعت ارزش و اهمیت داره این نمادهای خود ساخته نقش فارت رو داره. همه این رفتارهای کثیف از راسیسم عقب مانده نشات میگیره.
  28
  29
  یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  نیایش - تهران، ایران

  حتما کلی ذوق کرده که کار گیر آورده لعنت به شما کثافتها که اون با همه آرزوهاش کشتید
  3
  23
  دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.