شبکه ایکس حساب خبرگزاری قوه قضائیه ایران را «برای همیشه» بست

 حساب خبرگزاری میزان دو روز پس از برداشته شدن تیک آبی و طلایی رسانه‌های مرتبط با جمهوری اسلامی در شبکه اجتماعی ایکس مسدود شدرادیو فردا: خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضائیه، می‌گوید حساب این خبرگزاری در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) برای همیشه مسدود شده است.

این خبرگزاری روز شنبه، ۲۸ بهمن‌ماه، اعلام کرد که این شبکه اجتماعی «بدون هیچ اخطاری» این اقدام را انجام داده است.

این در حالی است که ایکس تأکید کرده حساب کاربری خبرگزاری میزان در «موارد متعدد» قوانین این شبکه اجتماعی در زمینه «نفرت‌پراکنی» را نقض کرده است.

این شرکت اعلام کرده به دلیل گزارش‌های متعددی که از کاربران خود در این زمینه دریافت کرده، خبرگزاری میزان دیگر اجازه نخواهد داشت در شبکه اجتماعی ایکس حساب جدیدی باز کند.

این اقدام پس از آن انجام شده که این شبکه روز پنجشنبه ۲۶ بهمن، نشانه آبی و طلایی رسانه‌های ایرانی همچون پرس تی‌وی، ایرنا، تسنیم، العالم و هیسپان تی‌وی را حذف کرد.

پروژه شفافیت فناوری در گزارشی با انتقاد از مدیران شبکه اجتماعی ایکس برای ارائه خدمات پولی به حساب‌های وابسته به جمهوری اسلامی، تأکید کرده بود که وزارت خزانه‌داری آمریکا شهریورماه گذشته، رسانه‌هایی چون تسنیم و پرس‌تی‌وی را تحریم کرده است.

این در حالی است که شرکت «متا»، مالک اینستاگرام و فیس‌بوک، نیز حساب‌های کاربری رسمی علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران را در این پیام‌رسان‌های اجتماعی مسدود کرد‌ه‌است.

شرکت «متا» روز پنجشنبه ۱۹ بهمن در پاسخ به ای‌میل رادیوفردا گفت که «ما این حساب‌های کاربری را به‌دلیل نقض مکرر سیاست ما در خصوص نهادها و افراد خطرناک مسدود کردیم»
+61
رأی دهید
-2

  • قدیمی ترین ها
  • جدیدترین ها
  • بهترین ها
  • بدترین ها
  • دیدگاه خوانندگان
    ۴۴
    Momijii - توکیو، ژاپن

    چه دیر !؟ این شبکه های پیامرسان جهانی که میدونند کاربرای حکومتیشون از چه قماش هستند ، چرا از اول پیج در اختیارشون قرار می‌دهند ؟ نمونه اش همین قوه جنایتکار و خونخوار قضائیه و حتی مفعول و دیگر خونخواران تاریخ از هر کشوری !!
    0
    26
    یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۱:۱۶
    پاسخ شما چیست؟
    0%
    ارسال پاسخ
    ۵۲
    آهنگ رهایی - وایاکیل، اکوادور

    اگر راست میگید اینترنت بدون فیلتر در اختیار مردم ایران بگذارید.اینها همش بازیه
    0
    22
    یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۱:۳۶
    پاسخ شما چیست؟
    0%
    ارسال پاسخ
    نظر شما چیست؟
    جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.