آنتونی بلینکن: فرصتی «فوق‌العاده» برای ادغام اسرائیل در خاورمیانه وجود دارد

 آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده، در یک میزگرد در کنفرانس امنیتی مونیخ (۲۸ بهمن ۱۴۰۲)صدای آمریکا: آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، می‌گوید که «فرصت فوق‌العاده‌ای» برای ادغام اسرائیل در خاورمیانه طی ماه‌های پیش رو وجود دارد.

بلینکن روز شنبه ۲۸ بهمن طی سخنانی در کنفرانس امنیتی مونیخ همچنین بر تمایل کشورهای عربی به عادی‌سازی روابط با اسرائیل تاکید کرد.

وزیر امور خارجه آمریکا گفت که اکنون تقریباً همه کشورهای عربی می‌خواهند اسرائیل در منطقه ادغام و روابط آن با کشورها عادی شود.

او همچنین بر ضرورت و فوریت ادامه تلاش‌های برای تشکیل یک کشور فلسطینی همزمان با تضمین امنیت اسرائیل، تاکید کرد.

بلینکن افزود که کشورهای عربی در حال تلاش برای اصلاح تشکیلات خودگردان فلسطینی هستند.

وزیر امور خارجه آمریکا پیشتر و به دنبال سفرهای اخیر خود به منطقه گفته بود که شرکای آمریکا در خاورمیانه «آماده حمایت از راه حلی پایدار هستند که به چرخه طولانی مدت خشونت پایان می‌دهد و امنیت اسرائیل را تضمین می‌کند.»

بلینکن در آن زمان گفته بود که این شرکا تاکید کردند که این راه‌حل باید شامل «مسیری به سوی [تشکیل] یک کشور فلسطینی» باشد.

این در حالی است که ایالات متحده به رغم جنگ جاری در غزه همچنان برای پیشبرد مذاکرات توافق عادی‌سازی میان عربستان سعودی و اسرائیل، ادغام اسرائیل در منطقه، و همچنین پیشرفت در مذاکرات بر سر حاکمیت بر غزه پس از جنگ کنونی تلاش می‌کند.

حمله اسرائیل به حماس و دیگر گروه‌های شبه‌نظامی فلسطینی در غزه در پی حمله تروریستی ۱۵ مهر حماس به جنوب اسرائیل آغاز شد. در آن حمله ۱۲۰۰ تن از جمله کودکان، زنان، و سالمندان کشته و بیش از ۲۴۰ تن دیگر به گروگان گرفته شدند.

اسرائیل می‌گوید هنوز ۱٣۰ گروگان در غزه هستند، اگرچه احتمال دارد شماری از آنها کشته شده‌ باشند.

ایالات متحده، بریتانیا، اتحادیه اروپا، ژاپن، اسرائیل و شمار دیگری از کشورها حماس را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داده‌‌اند
+28
رأی دهید
-20

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  فکر نمیکنم که حتی خودش فهمید که منظورش چه بود!
  6
  9
  شنبه ۲۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.