مردی مخلوط اسپرم خود و پدرش را به شریک زندگی‌اش تزریق کرد

تصویر تزئینی، کودکی داخل انکوباتور ایندیپندنت فارسی: به گفته یک قاضی، مردی که اسپرم خود را با اسپرم پدرش مخلوط کرد تا برای بارداری به شریک زندگی‌اش کمک کند، با این کار «یک موقعیت دشوار رفاهی» به وجود آورده است.

به دادگاه عالی گفته شد مردی با نام پی‌کیو (PQ) و شریک آن زمان زندگی‌اش، جی‌کی (JK)، به دنبال مشکلات باروری موافقت کردند این مرد اسپرم پدرش را با اسپرم خود مخلوط و به زن تزریق کند.  

این زوج از عهده پرداخت [هزینه] درمان آی‌وی‌اف [عمل بارور کردن تخمک در آزمایشگاه] برنمی‌آمدند.

با این حال، بعد از آنکه شورای [شهر] بارنزلی در جریان رسیدگی‌های جداگانه از شرایط این لقاح آگاه شد، یک پیشنهاد قانونی برای والدگری این کودک ارائه داد.

این شورا از دادگاه عالی شفیلد خواسته بود دستور آزمایش‌ دی‌ان‌ای (DNA) صادر کند که باید انجام شود تا تعیین کند این مرد پدر دی (D) است یا خیر.

[آن‌ها] به دادگاه گفتند این تلفیق اسپرم که به تولد پسری به‌نام دی که اکنون پنج ساله است منجر شد، «قرار بود همواره» مخفی بماند.

اما جاستیس پول در محاکمه روز پنجشنبه، این اقدام شورا را رد کرد و گفت این شورا «هیچ سهمی در نتیجه ندارد»، و حکم کرد که این مرد مجبور نیست آزمایش پدری بدهد.

قاضی گفت این خانواده «یک موقعیت دشوار رفاهی» به وجود آورده‌اند و افزود: «نمی‌توانم باور کنم که جی‌کی، پی‌کیو و (پدرش) آر.اس. به پیامدهای این نقشه برای باردار شدن جی‌کی درست فکر کرده باشند، در غیر این صورت بعید است که دست به این کار می‌زدند.»

او ادامه داد این پسر«کودکی منحصر به فرد است که اگر این تلفیق غیرعادی برای لقاحش نبود، به وجود نمی‌آمد، اما اگر از آن تلفیق‌ها آگاه شود احتمال دارد از نظر احساسی آسیب ببیند».

جاستیس پول گفت این مرد رابطه پدر و پسری تثبیت‌شده‌ای با این کودک داشته و «مدیریت مخاطرات پنهان برای رفاه او» به عهده پدر و مادر این پسر است.

او افزود: «باید پذیرفت که شرایط لقاح دی اکنون برگشت‌پذیر نیست.»    

«بدون [انجام] آزمایش، پدر بیولوژیکی او نامشخص باقی می‌ماند، اما دست‌کم می‌توان گفت این احتمال قوی وجود دارد فردی که فکر می‌کند پدربزرگش است پدر بیولوژیکی‌اش بوده، و شخصی که فکر می‌کند پدرش است برادرناتنی بیولوژیکی‌اش باشد.»

قاضی با رد پیشنهاد شورا گفت این شورا مسئولیت اصل و نسبی یا «نفع شخصی» در والدگری بیولوژیکی این پسر ندارد.

او گفت: «ممکن است بخواهد پدر بیولوژیکی دی را بشناسد، اما از نتیجه تقاضایش هیچ سهمی نمی‌برد.»

«میل به حمایت از منافع عمومی در حفظ سوابق دقیق تولد، موجب منفعت شخصی در تعیین چنین درخواستی نمی‌شود.»

جاستیس پول نتیجه‌گیری کرد که ممکن است این خانواده بخواهد آزمایش پدری انجام دهد تا در آینده به کودک بگوید، «اما این موضوع به خودشان مربوط است».
+6
رأی دهید
-4

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.