افسران اروپایی دولت‌های عضو ناتو با نمایندگان سپاه پاسداران و روسیه در تهران زیر یک سقف نشستند!

حضور کاردار نظامی سفارت جمهوری چک در ایران در مراسم سالگرد «انقلاب۵۷» / بهمن‌ماه ۱۴۰۲کیهان لندن،حامد محمدی: در آستانه سومین سال تجاوز نظامی روسیه به مرزهای شرقی اروپا، در شرایطی که مقامات سیاسی- نظامی غربی در مورد اهداف جاه‌طلبانه ولادیمیر پوتین و احتمال دست‌درازی‌های روسیه به سایر مناطق اروپا نگران‌اند و در مورد ادامه ارسال پهپادهای انتحاری از ایران به روسیه هشدار می‌دهند، شاید برای سربازان اوکراینی جای تعجب داشته باشد که بشنوند نمایندگان کشورهای عضو ناتو زیر یک سقف در تهران با شماری از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مقامات نظامی روسی در یک مهمانی خاص شرکت کردند: مراسم چهل و پنجمین سالگرد «انقلاب اسلامی» در ایران!

روز پنجشنبه ۲۶ بهمن‌ماه (۱۵ فوریه) در هتل نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی در شرق تهران کنار اراضی فرودگاه متروکه «دوشان تپه» مراسم چهل و پنجمین سالگرد «انقلاب۵۷» برگزار شد. حمید واحدی فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی سخنران این مراسم بود و چندین کاردار و نماینده نظامی سفارتخانه‌های خارجی به همراه شماری از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مهمان این مراسم بودند.

در بین مدعوین که شامل چند پاسدار و همچنین نمایندگان روسیه نیز می‌شد، کاردار نظامی سفارت جمهوری چک، لهستان و ترکیه (هر سه عضو ناتو) نیز حضور داشتند. اگرچه حضور نماینده نظامی ترکیه به دلیل سطح بالای روابط بین دو کشور اسلامی تعجب‌آور نبود اما حضور دو افسر از چک و لهستان در این مراسم جای تامل دارد.

در شرایطی که مقامات اوکراین و همچنین دولت‌های غربی بارها اعلام کرده‌اند جمهوری اسلامی و بطور ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با ارسال پهپادهای انتحاری از کشتار مردم اوکراین و حمله روسیه به زیرساخت‌های اقتصادی این کشور پشتیبانی می‌کند، حضور نمایندگان دو دولت اروپایی عضو ناتو دهن‌کجی به مردم اوکراین است.

اما بدتر از این، حضور خوش‌خدمتی سرهنگ لهستانی اسلاو ومیر کولتون به نیروهای مسلح جمهوری اسلامی به دلیل تولید همان پهپادهای مرگبار است. کولتون رئیس انجمن وابستگان نظامی لهستانی مقیم ایران است.
ستایش قدرت پهپادهای مرگبار رژیم ایران توسط سرهنگ کولتون!سخنرانی سرهنگ لهستانی اسلاو ومیر کولتون در هتل نهاجابر اساس گزارش خبرگزاری «دفاع پرس» وی با تبریک به مناسبت سالگرد «انقلاب۵۷» ایستاده زیر عکس علی خامنه‌ای و روح‌الله خمینی گفت، «صنعت دفاعی ایران یکی از پیشتازان تولید پهپاد در جهان است و مطمئناً با استفاده از این تجهیزات و توانمندی نیروی هوایی خود با نیت صلح‌آمیز می‌تواند کمک مؤثرتری به ثبات و امنیت منطقه‌ای کند.»

وی مدعی شد، «قویاً بر این باورم که جمهوری اسلامی به عنوان کشوری بزرگ با تجربه در جنگ و سرافراز، نه‌تنها می‌تواند بطور مسالمت‌آمیز به بازگرداندن ثبات در این منطقه کمک کند، بلکه می‌تواند بر فرآیند‌های صلح در سایر نقاط جهان و هر جایی که با درگیری مواجه هستیم، تأثیرگذار باشد.»
سخنرانی سرهنگ لهستانی اسلاو ومیر کولتون در هتل نهاجااین وضعیت یعنی هیچ چیز سر جای خود نیست زیرا کمی پیش از این مراسم کیلومترها دورتر از تهران ولادیسلاو کوسینیاک-کامیش وزیر دفاع لهستان هشدار داده بود کشورش باید فوراً برای تهدید جنگ احتمالی با روسیه آماده شود.

وی در مصاحبه‌ای با روزنامه «سوپر اکسپرس» در پاسخ به اینکه آیا شکست نظامی احتمالی روسیه در اوکراین و حمله به سرزمین لهستان را محتمل می‌داند، گفت: «من هر سناریویی را مد نظر دارم و بدترین آنها را هم در نظر می‌گیرم. این وظیفه یک وزیر دفاع در چنین موقعیتی است و ما امروز درگیر آن شده‌ایم.»
حضور افسران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنار مستشاران نظامی در هتل نهاجا / بهمن ۱۴۰۲سطح بحران آنقدر بالاست که دریاسالار راب بائر رئیس کمیته رؤسای نظامی ناتو نیز هشدار می‌دهد در «خطرناک‌ترین جهان دهه‌های اخیر قرار داریم« و خواستار «تحول رزمی در ناتو» شده است.

در همین ارتباط پتر پاول رئیس جمهوری کشور چک می‌گوید، انتظار دارد در سال ۲۰۲۴ «تحولات قابل توجهی» در تهاجم تمام‌عیار مسکو به اوکراین اتفاق بیفتد که به احتمال زیاد خوشایند کی‌یف نیست. اما شنیدن حرف‌های رئیس جمهور چک به عنوان یک ژنرال بازنشسته، رهبر ارشد ناتو و حامی سرسخت اوکراین می‌تواند برای سربازانی که در جبهه جنگ در مقابل روسیه ایستاده‌اند ناامیدکننده باشد. با وجود این اظهارات اما ژنرال پاول از کسانی است که باید پاسخ دهد کاردار نظامی سفارت چک در کنار فرماندهان سپاه پاسداران و نمایندگان روسیه چه می‌کند؟!

البته ولودیمیر زلینسکی رئیس جمهوری اوکراین و سایر مقامات این کشور نمی‌توانند از همتای خود در جمهوری چک انتقادی داشته باشند زیرا آنوقت باید پاسخ دهند در جایی که بطور رسمی و بر اساس شواهد موجود اعلام می‌کنند جمهوری اسلامی با ارسال پهپادهای مرگبار انتحاری شریک روسیه در کشتار مردم اوکراین هستند چرا کاردار نظامی خودشان سابقه حضور در این مراسم را دارد؟!
خوش‌ و بش فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی با مستشاران روس در مراسم سالگرد «انقلاب۵۷»حضور افسران دولت‌های عضو ناتو در تهران در کنار سپاهی‌ها به ایران و مردم آن که در داخل با سرکوب گسترده روبرو هستند و از بیرون مدت‌هاست سایه یک جنگ احتمالی را بالای سر خود می‌بینند مربوط است. در شرایطی که چهره‌های برجسته اپوزیسیون به نمایندگی از مردم داخل بارها از کشورهای اروپایی مدافع دموکراسی خواسته‌اند برای افزایش فشار به جمهوری اسلامی سفرای خود را از تهران را فرا بخوانند و دیپلمات‌های جمهوری اسلامی را اخراج کنند آنها حتا در مورد روسیه نیز به عنوان یک کشو متجاوز این اهرم را به کار نگرفتند. این در شرایطی است که در جنگ اوکراین تا کنون بیش از نیم میلیون نفر کشته و زخمی شده‌اند که روسیه عامل مستقیم آن است و رژیم ایران نیز شریک مسکو در این جنگ است!

در چنین فضایی باید از رهبران دولت‌های غربی مدافع دموکراسی پرسید:
آیا این وضعیت بیانگر پشت‌کردن علنی به مردم ایران و اوکراین نیست؟
چرا همچنان دولت‌های اروپایی با قرار گرفتن سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی مخالف‌اند؟
همنشینی با نمایندگان رژیم‌های جنگ‌طلب ناشی از سهل‌انگاری است یا منفعت سیاسی؟

این پرسش‌ها در شرایطی مطرح است که بین مقامات اروپا و همچنین در بریتانیا هستند کسانی که مدام به دولت‌های خود در مورد سوء استفاده سپاه پاسداران از بانک‌ها و شرکت‌های مستقر در اروپا برای تامین مالی تروریسم و توسعه صنایع پهپادی و موشکی گزارش و هشدار می‌دهند. این شرایط بطور مشخص حُسن نیت رهبران غرب در دفاع از حقوق بشر و حقوق ملت‌های آزادیخواه را در برابر حکومت‌های دیکتاتور زیر سؤال می‌برد.
+10
رأی دهید
-26

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان
  ماشالا به قدرت ایران، چه میکنه پهباد های ایرانی، رضا دماغ هم افتابه درست می‌کرد، بنده خدا پدر بزرگش که با یه لگد آمریکا و انگلیس شوت شد جزیره موریس 🙉🙉🤣🤣😅
  18
  2
  شنبه ۲۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.