چهار افسانه در مورد سلامت و بهداشت جنسی که نباید آنها را باور کنید

شما می‌توانید ویروس تبخال تناسلی را حتی اگر علائمی نداشته باشید منتقل کنیددویچه وله: آیا تبخال تناسلی همیشه مسری است یا فقط وقتی زخم ناشی از آن خود را  نشان می‌دهد؟ آیا مصرف طولانی‌مدت قرص ضدبارداری، باروری زنان را دچار مشکل می‌کند؟ و آیا واقعا در گذشته پزشکان هیستری زنان (هیجان و احساسات غیرقابل کنترل) را با ارگاسم درمان می‌کردند؟ بسیاری از باورها در مورد سلامت جنسی به غلط در ذهن ما باقی مانده‌اند.

به گزارش مدیکال اکسپرس، دکتر سدرا بات بالاگانشان، محقق "مرکز تحقیقات پروتئینی بنیاد نوو نوردیسک" در دانشگاه کپنهاگ دانمارک با نگاهی موشکافانه این افسانه‌ها را بررسی کرده است.

آلت تناسلی ختنه شده بهداشتی‌تر از آلت تناسلی ختنه نشده است

خیر. این درست نیست. هرچند به دلیل اینکه پوست آلت ختنه نشده به عقب کشیده می‌شود، برای جلوگیری از تجمع ترشحات یا عفونت، نیاز بیشتری به تمیز کردن دارد.

مصرف طولانی‌مدت قرص‌های ضدبارداری بر باروری زنان تأثیر منفی می‌گذارد

خیر. نتیجه یک مطالعه گسترده در سال ۲۰۱۳ در دانمارک نشان داد که استفاده طولانی‌مدت از قرص‌های ضدبارداری بر احتمال باروری زنان تاثیری ندارد. برخی از زنان ممکن است پس از قطع مصرف قرص، با تاخیر موقت در بارداری مواجه شوند، اما هیچ مدرکی مبنی بر کاهش شانس کلی باردار شدن آنها وجود ندارد.

تبخال تناسلی فقط در زمان بروز زخم، مسری است

خیر. متأسفانه شما می‌توانید ویروس تبخال تناسلی تحت عنوان اچ پی وی را حتی اگر علائمی نداشته باشید منتقل کنید. این امر به دلیل فرآیند انتشار ویروس است. ویروس از پوست و مخاطی که توسط کاندوم پوشانده نشده است، رد می‌شود. برخی از مطالعات نشان داده‌اند که درمان با داروهای ضدویروسی می‌تواند انتشار ویروس و در نتیجه انتقال به شرکای جنسی را کاهش دهد.

پزشکان در گذشته، با ارضای زنان "هیستری" را درمان می‌کردند

خیر. این افسانه‌ای است که توسط کتاب "تکنولوژی ارگاسم" نوشته ریچل پی. مینز در سال ۱۹۹۹ منتشر شده است.  این نویسنده ادعا می‌کند که "تا اوایل قرن بیستم در غرب، ارگاسم اصلی‌ترین راه درمان زنانی بود که از هیستری (هیجان و احساسات غیرقابل کنترل) رنج می‌بردند." این موضوع توسط مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۸ به کلی رد شد.
+4
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.