یورگن کلینزمان از سرمربی‌گری تیم فوتبال کره جنوبی برکنار شد

یورگن کلینزمان، مربی سابق تیم ملی فوتبال کره جنوبیدویچه وله: فدراسیون فوتبال کره جنوبی جمعه ۱۶ فوریه (۲۷ بهمن) اعلام کرد که به همکاری خود با یورگن کلینزمان، سرمربی تیم ملی این کشور پایان داده است.

به این ترتیب دوره سرمربی‌گری این چهره معروف فوتبال آلمان با گذشت کمتر از یک سال به پایان رسیده است. ملی‌پوشان کره جنوبی نخستین دیدار خود تحت هدایت کلینزمان را در ۲۴ مارس سال گذشته میلادی انجام داده بودند.

این اقدام فدراسیون فوتبال کره جنوبی در راستای توصیه کمیته تیم ملی این کشور صورت گرفته که دیروز پنجشنبه ۱۵ فوریه جلسه‌ای اضطراری با کلینزمان تشکیل داده و به دنبال آن از تعویض "ضروری" سرمربی تیم ملی سخن گفته بود.

پیش از آن گروهی از هواداران تیم ملی فوتبال کره جنوبی در برابر مقر فدراسیون فوتبال این کشور تجمع کرده و خواستار اخراج کلینزمان شده بودند.

ناکامی ۲ بر صفر کره جنوبی مقابل اردن در دور نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا آخرین پیکاری بود که ملی‌پوشان این کشور تحت سرمربی‌گری کلینزمان انجام داده بودند. کلینزمان مجموعا ۱۷ بار هدایت تیم ملی کره جنوبی را برعهده داشت.
مدیر فدراسیون فوتبال کره جنوبیشکست ۲ بر صفر کره جنوبی از اردن در نیمه‌نهایی و ناکامی از صعود به فینال جام ملت‌های آسیا ظاهرا یکی از دلایل برکناری کلینزمان بوده است. این سرمربی ۵۹ ساله آلمانی پیش از آغاز مسابقات نیز تحت نظارتی منتقدانه قرار داشت. گفته می‌شود که مسئولان فدراسیون فوتبال کره جنوبی ظاهرا از این مسئله ناراضی بوده‌اند که کلینزمان به ندرت در این کشور به سر می‌برده است.

تیم ملی کره جنوبی در پنج دیدار نخست خود تحت سرمربی‌گیری کلینزمان طعم پیروزی را نچشیده بود، اما پس از آن موفقیت‌هایی پیاپی را تجربه کرد. مأموریت کلینزمان کسب عنوان قهرمانی آسیا بود؛ مأموریتی که در نهایت با حذف کره جنوبی با ناکامی همراه شد.

کلینزمان پس از اعلام تصمیم فدراسیون فوتبال کره جنوبی با انتشار پیامی در شبکه اینستاگرام از بازیکنان خود، کادر مربیان و همچنین هواداران تیم ملی کره جنوبی به خاطر تمامی پشتیبانی‌هایشان قدردانی کرد و سرمربی‌گری کره جنوبی را "سفری باورنکردنی" توصیف کرد؛ سفری که اکنون به پایان رسیده است.

قرارداد کلینزمان با فدراسیون فوتبال کره جنوبی تا سال ۲۰۲۶ معتبر بود و حضوری موفقیت‌آمیز در مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۲۶ رویای بزرگ فوتبال این کشور محسوب می‌شد که اکنون باید تحت هدایت سرمربی‌ دیگری محقق شود.
+6
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.