مولوی عبدالحمید: اختلاس‌‌کنندگان گفتند التزام به ولایت فقیه دارند

عبدالحمید بعد از آغاز خیزش مردمی به انتقادهای خود از حاکمیت ادامه می‌دهددویچه وله: عبدالحمید در خطبه‌های نماز جمعه زاهدان گفت اختلاس‌ها توسط افرادی انجام می‌شود که گفته‌اند "التزام به ولایت فقیه دارند" و این امر مبارزه با فساد را پیچیده کرده است. این روحانی سنی با دخالت نظامیان در سیاست مخالفت کرد.

مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان در خطبه نماز جمعه ۲۷ بهمن (۱۶ فوریه) از رویکرد حاکمیت نسبت به انتخابات پیش رو انتقاد کرد و گفت خواسته مردم این بود که در انتخابات و تائید صلاحیت‌ها و نامزدها افراد شایسته و توانمند و مدیران لایق حذف نشوند.

این روحانی برجسته سنی در بخش دیگری از صحبت‌های خود ضمن اشاره به فشار فزاینده فقر و گرسنگی به دشواری مبارزه با اختلاس در جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت این اختلاس‌ها توسط افرادی انجام می‌شود که گفته‌اند التزام به ولایت فقیه دارند و "چنان خالص‌سازی شده که هیچ کسی نمی‌تواند با این فسادها مقابله کند".

عبدالحمید تاکید کرد که فساد پیچیده و فراگیر شده است و هیچ‌کس در کشور نیست که بتواند با آن مبارزه کند. او تاکید کرد که اختلاس‌کنندگان همان‌هایی هستند که "تائیدیه هم گرفته‌اند".
انتقاد عبدالحمید از قدرت‌گیری نظامیان در ایران
امام جمعه اهل سنت زاهدان در ادامه سخنان خود تاکید کرد که در کشورهای دمکراتیک، مجلس نماینده دولت و حاکمیت نیست بلکه نماینده مردم است.

او ضمن اشاره به قدرت گرفتن نظامیان در ایران تاکید کرد سیاستمداران باید کشور را اداره کنند.

این اولین بار نیست که عبدالحمید از قدرت‌گیری نظامیان انتقاد می‌کند. او بارها گفته است که کشور در دست نظامیان است و بسیاری از مسئولان نظامی‌اند. این روحانی سنی خواسته تا کشور در دست مدیران متخصص و سیاسیون باشد.
اعتراض عبدالحمید به حکم اعدام روحانی سنی کرد
انتقادهای شدید و عدم سازش روحانیون سنی مذهب با حاکمیت جمهوری اسلامی سبب شده تا فشار بر آنها به ویژه در هفته‌های اخیر افزایش یابد. در این راستا دادگاه انقلاب ارومیه اخیرا ماموستا محمد خضرنژاد، روحانی معترض کرد اهل سنت را به اتهام "افساد فی‌الارض" به اعدام محکوم کرد.

خضرنژاد ۲۸ آبان‌ ۱۴۰۱ پس از سخنرانی در مراسم یادبود اسعد رحیمی، از کشته‌شدگان خیزش مردمی در بوکان بازداشت شد.

عبدالحمید در اکس (توییتر سابق) به محکومیت این روحانی اعتراض کرد و حکم صادرشده برای او را "غیرمنصفانه و نگران‌کننده" دانست و خواستار آزادی فوری این روحانی کرد شد و نوشت "جای چنین عالم ناصح و خیرخواهی زندان نیست".
+45
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن
  معنی اون التزام به ولایت وقیح ، این هست که حق و حساب مفعول یا همون التزام به موقع بحساب علیل وقیح ریخته میشه و وقیح هم برای ادامه اختلاس و دیگر جرمها بما چراغ سبز نشون میده !
  3
  9
  جمعه ۲۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان
  عبدل القنبر مفلوک یعنی تو نمیدونی اینهایی که این کارها رو میکنن شارلاطان مثل خودت هستم؟
  14
  4
  جمعه ۲۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان
  به این فرد نباید زیاد توجه کرد و حرفهایش رو بازنشر کرد،فراموش نکنید این هم یک آخوند اسلامگرا هست.سنی یا شیعه فرقی نداره.جفتش یک مرض و گرفتاری هست.خطر این هست عده ای از مردم نادان اینبار گول این آخوند را بخورند.آخوند خوب = آخوند مرده.ایرانی دیگر اسلام نمیخواهد.
  5
  18
  جمعه ۲۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.