نویسنده و تحلیلگر فرانسوی: فروپاشی جمهوری اسلامی اجتناب‌ناپذیر است زیرا که از درون پوسیده است

نیکلا باورز، نویسنده و تحلیلگر فرانسوینیکلا باورز، نویسنده و تحلیلگر فرانسوی با انتشار مطلبی در آخرین شماره هفته‌نامه "لوپوئن" به وضعیت و مختصات جمهوری اسلامی در شرایط و تعادل کنونی اشاره می‌کند و چشم‌انداز آن را غیرقابل دوام و فروپاشی آن را اجتناب‌ناپذیر دانست.

به گزارش رسانه فرانسوی، وی وضعیت کنونی جمهوری اسلامی را با فروپاشی اتحاد شوروی در سال های ۱۹۸۰ مقایسه کرد و نوشت: رژیم ایران نه قابل دوام است نه قابل اصلاح. فروپاشی این رژیم اجتناب‌ناپذیر است زیرا که از درون پوسیده است.

وی در بخش دیگری از این مطلب به بی‌آ‌یندگی رژیم ایران اشاره می‌کند و می‌نویسد رژیم ایران با بحران جانشینی رهبر سالخورده و بیمار جمهوری اسلامی، گسست اکثریت بزرگ مردم ایران از رژیم مذهبی و هم‌چنین بحران مزمن اقتصادی روبه‌رو است که هفتاد درصد جمعیت کشور را به زیر خط فقر فروانداخته است.

نیکلا باورز تصریح کرده است که رژیم ایران فاقد هر گونه حقانیتی است و تنها با اتکاء به ترور و دستگاه سرکوب سپاه پاسداران سر پا مانده است چراکه مردم در مقابل سیاست سرکوب رژیم اسلامی مقاومت می‌کنند.

وی در ادامه افزود جمهوری اسلامی می‌خواهد با اتکاء به برنامه اتمی و موشکی‌اش و حمایت نظامی و مالی از گروه‌های شبه‌نظامی در منطقه بقای خود را در داخل تضمین کند.

او نوشت: بخش اعظم بودجه کشور به نیروهای امنیتی، صنایع نظامی و نهادهای مذهبی اختصاص یافته است. وضعیت نظام حاضر در ایران قابل دوام نیست.

باورز سپس به کشورهای غربی و به ویژه اروپایی هشدار داده که از هم اینک باید در قبال پی‌آمدهای ویرانگر خشونت‌هایی که فروپاشی رژیم اسلامی ایران و شبه نظامیان آن باعث خواهند شد تدبیر کنند و برای مهار آنها خود را از هم اکنون به وسایل حقیقتاً بازدارنده‌ای مسلح سازند.
+136
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  زیاد به تحلیل این نویسندگان خارجی بها ندهید. این ها بافت فرهنگی مملکت خودشان را معیار قرار داده و بعد نتیجه گیری های غلط میکنند.
  84
  40
  جمعه ۲۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۱:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  arian1 - ابادان، ایران

  از اینکه ج.ا. از درون پوسیده و در حال فروپاشی است هیچ شکی نیست و فرار مردم از دین منفور و پلید اسلامی و ندان رآی در انتخابات نشان می‌دهد که پایه های نظام خونخوار آخوندی در حال لرزش است‌. روز انتقام از جنایتکاران الله پرست نزدیک است
  50
  91
  جمعه ۲۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۶:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  TanTanMilo - دوبلین ، ایرلند

  خوب این آقا حرفی که زده که مشخص هست. ولی خدا کنه به عمر ما قد بده
  3
  71
  جمعه ۲۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  PERTAPANI - بن، آلمان
  یک رژیم هرقدر هم که پوسیده باشه ولی اگر از طرف بعضی کشورهای قدرتمند که حق وتو در شورای امنیت را دارند حمایت بشه آنوقت سقوطش شاید بعید نباشه ولی آسان هم نیست از این تحلیلها زیاد خواندیم و شنیدیم
  4
  4
  یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۷:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.